Opcijas prieki

Kriptogrāfijas iespēju tirgus izaugsmē apsteidz nākotnes un mijmaiņas darījumu tirgus, un ziņas par tā ierakstiem tiek dzirdētas no katra stūra. Un, lai arī šis finanšu instruments joprojām ir tālu no parasta kriptogrāfijas tirgotāja, opciju parādīšanās lielākajā daļā labi zināmo biržu ir tikai ne pārāk ilgs jautājums.. 

Šajā rakstā mēs vienkārši izskaidrosim, kādas iespējas ir un kādas ir to iespējas. Brūvējiet tēju / kafiju, tā būs interesanta un informatīva.

Jaunais ir pazīstamais vecais

Kriptovalūtu tirgus strauji attīstās, nodrošinot arvien jaunus finanšu instrumentus un iespējas spekulācijām. Tiklīdz nākotnes krāšņums nomira, jauna veida atvasinājumi – opcijas – pārspēja visus rekordus.

Interese par BTC opcijām ievērojami pieauga pēc ārkārtējās tirgus svārstības 2020. gada 12. martā. BTC opciju atvērto pozīciju aktīvā izaugsme tika novērota visur visās biržās, kur tās tiek tirgotas. Čikāgas preču birža (CME) atklāj tikai procentus palielinājās pie 10 un kopumā opciju tirgus pēdējā mēneša laikā pieauga par 50%, sasniedzot 1,5 miljardus USD.

Opcija ir klasisks atvasinājums, kas kriptotirgū ienāca no tradicionālajiem finanšu tirgiem, kur šādiem atvasinājumiem ir galvenā loma..

Opcija ir sarežģītāks finanšu instruments nekā nākotnes līgums, un tāpēc tas vēl nav ieguvis popularitāti parasto tirgotāju vidū. Tomēr profesionālo tirgotāju un iestāžu vidū pieprasījums pēc šiem kriptogrāfijas produktiem aktīvi palielinās, kā mēs varam redzēt no pašreizējās statistikas, kas redzama iepriekš redzamajā diagrammā. Varbūt tik strauja interese par BTC opcijām ir saistīta ar nesenajiem secinājums JPMorgan Chase analītiķi saka, ka March Crash bija pirmais veiksmīgais Bitcoin stresa tests.

Klasiskās bitcoin opcijas tagad ir pārstāvētas lielās uz spēlētāju orientētās, regulētās biržās CME, LedgerX un Bakkt, kā arī neregulētajos FTX, OKEx un Deribit, no kuriem pēdējam pieder absolūtais tirdzniecības apjomu un atvērto procentu rekords (vidēji līdz 85% tirgus). Aprīlī Binance uzsāka vienkāršotas īstermiņa iespējas, kas vērstas uz mobilo sakaru mazumtirgotājiem, un Bitfinex un BitMEX tuvākajā laikā plānojat palaist kriptovalūtas iespējas.

Tātad, kāda ir iespēja?

Pirmkārt, jums jāpievērš uzmanība tam, ka mēs neaprakstīsim bināros variantus, kas ir ieguvuši slavu un ir aizliegti daudzās valstīs. Rakstā aplūkotas klasiskās iespējas ar reālu BTC piegādi.

Opcija – atvasināts finanšu instruments, kura pamatā ir pamatā esošais aktīvs, mūsu gadījumā BTC vai ETH, tas ir līgums starp pircēju un pārdevēju, saskaņā ar kuru:

 • Pircējs iegūst tiesības, bet ne pienākumu pirkt / pārdot aktīvu par iepriekš noteiktu cenu noteiktā līguma termiņa beigās.
 • Pārdevējs apņemas pirkt / pārdot aktīvu pēc pircēja pieprasījuma, kurš darījuma brīdī pārdevējam maksā opcijas prēmiju – fiksētu summu, kas paredzēta līgumā.
 • Iepriekš saskaņoto cenu sauc par streiku – opcijas sākuma cenu. Streiks ir galvenais punkts, pēc kura aktīva cena kļūst rentabla un visi norēķini tiks veikti attiecībā pret šo cenu.

Iespējas var atšķirties atkarībā no termiņa, kurā jūs varat izmantot tiesības izmantot:

 • Eiropas opciju modelis dod pircējam tiesības izmantot līgumu tikai tā derīguma termiņa beigās. Šādas iespējas piedāvā CME, Bakkt, OKEx, kā arī tirgus līderis Deribit.
 • Amerikāņu opcijas modelis ļauj izmantot šīs tiesības jebkurā dienā pirms derīguma termiņa beigām. Šādas iespējas, bet vienkāršotā formātā, piedāvā Binance.

Vienkārši sakot, tas ietekmē to, vai mēs varam slēgt pozīciju ērtā brīdī pirms derīguma termiņa beigām, vai nē.

Iespējas praksē

Lai labāk izprastu šī līguma mehānismu, aplūkosim vienkāršu piemēru: Jūs nolēmāt iegādāties īpašumu un atradāt piemērotu piedāvājumu. Tomēr jums nav pietiekami daudz līdzekļu šim pirkumam, bet jūs zināt, ka pēc 6 mēnešiem trūkstošā summa būs jūsu rokās. Jūs noslēdzat līgumu ar īpašnieku, ka šajā periodā (derīguma termiņš) jums būs tiesības iegādāties šo īpašumu par sākotnējo cenu (streiks), bet tajā pašā laikā par šo īpašumu jūs maksāsiet īri 6 mēnešus (piemaksa).

Pasākumu attīstības iespējas:

 • Šī īpašuma tirgus vērtība sešos mēnešos pieaug par 20% (virs streika). Tā kā cena ir fiksēta, izpildot līgumu, jūs saņemat 20% peļņu, atskaitot jau samaksāto īri.
 • Tirgus vērtība sešos mēnešos samazinās par 30%, un jūs nolemjat ziedot naudu, kas samaksāta par īri (pārdevējs saņem prēmiju), bet nepirkt īpašumu, jo līgumā norādītā cena ir pārāk augsta, un jūs varat atrast daudz labāki piedāvājumi.

Tādējādi opcijas papildus spekulācijām var izmantot, lai ierobežotu jūsu galveno garo vai īso pozīciju. Piemēram, iespējas kalnračiem paver iespēju noteikt izrakto monētu cenu un pasargāt sevi no tirgus svārstībām, ko viņi jau aktīvi izmanto. Pēc ekspertu domām, iespēju popularitāte šajā sakarā turpinās pieaugt.

Opciju veidi

Iespējams pirkt vai pārdot pamatā esošo aktīvu (BTC / ETH).

Zvana opcija (Zvans) – opcija pirkt. Piešķir opcijas pircējam tiesības iegādāties pamataktīvu par fiksētu cenu.

Put opcija (Put) – pārdošanas iespēja. Piešķir opcijas pircējam tiesības pārdot bāzes aktīvu par fiksētu cenu.

Attiecīgi ir iespējami četri opciju darījumu veidi:

 • Pirkt zvana opciju
 • Rakstīt (pārdot) zvana iespēju
 • Pirkt opciju Put
 • Rakstīt (pārdot) opciju Put

Šādi instrumenti paver jaunas plašas iespējas spekulācijām, tomēr sarežģītākas struktūras dēļ tie nav piemēroti ikvienam tirgus dalībniekam. Tirgotāji ar pieredzi spekulatīvā tirdzniecībā varēs efektīvi izmantot opciju stratēģijas.

Opciju stratēģijas

Uzmanību! Opcijas ir augsta riska finanšu instrumenti, un ar tām jātirgo ļoti piesardzīgi. 

Zvana un pārdošanas iespēju pārdošana ir visaugstākā riska stratēģija, un tā ir piemērota tikai pieredzējušiem spēlētājiem, tāpēc zemāk mēs aplūkosim visizplatītākās un vienkāršākās tirdzniecības stratēģijas, kuru pamatā ir pirkšanas iespējas, izmantojot Deribit biržas piemēru. Iespēju pārdošana iesācējiem vispirms jāpārbauda tikai demonstrācijas kontos..

deribit.com

Garš zvans

Long Call ir gara zvana analogs. Pērkot pirkšanas iespēju, jūs sagaidāt, ka pamata aktīva (BTC / ETH) cena līguma termiņa beigās paaugstināsies virs streika. Ja cena nokrītas zem streika, jūs riskējat tikai par opciju samaksāto prēmiju..

Piemērs: pirkt BTC Call opciju biržā Deribit.

 • Derīguma termiņš. Jūs izvēlaties konkrētu derīguma termiņu – līguma izpildes datumu, kad, jūsuprāt, BTC paaugstināsies virs norādītās streika cenas. Šajā dienā birža slēgs visus darījumus saskaņā ar šo līgumu un veiks aprēķinus automātiskajā režīmā.
 • Streiks ir sākotnējā cena, punkts, pēc kura jūsu BTC opcija būs rentabla. Visi aprēķini tiks veikti par streiku.

deribit.com

 • Izvēlēsimies iespēju ar streiku 9250 ASV dolāru apmērā līdz 31. jūlija termiņa beigām. 1 līgums mums maksās 505 USD, kas ir opcijas pārdevēja prēmija (jūs varat iegādāties daļu). Jebkura BTC / USD likme, kas zemāka par 31. jūlija streiku, nes mums zaudējumus prēmijas apmērā. Mūsu rentabilitātes punkts ir $ 9250 + $ 505 = $ 9755, pēc kura opcija mums nes peļņu. Potenciālo peļņu nekas neierobežo, izņemot MTC likmes pieaugumu datumā. Palielinoties BTC līdz 12 000 USD 31. jūlijā, mēs saņemsim peļņu 2152 USD apmērā, savukārt mēs riskējam tikai ar prēmijas likmi, ko maksājām, pērkot opciju..

deribit.com

Nepastāvīgā kriptovalūtu tirgū iespējas ir ienesīgs instruments pieredzējuša ieguldītāja rokās. Galvenais noteikums ir saprātīgi izvēlēties derīguma termiņu, streiku un prēmijas summu.

deribit.com

 • Opcijas prēmija (Premium) ir summa, kuru esat gatavs zaudēt, ja prognoze pasliktināsies. Opcijas attēlā un biržā Deribit ir atzīmētas ar zaļu krāsu, kuras cena jau ir augstāka / zemāka par streiku un opcija ir ar peļņu, šādām opcijām prēmija parasti ir augstāka. Attiecīgi arī amata ieņemšanas izmaksas ir augstākas..
 • Tomēr, ja jums, piemēram, ir iekšējs uzskats, ka BTC līdz derīguma termiņa beigām pieaugs līdz 15 000 ASV dolāriem, tad, 31. jūlijā iegādājoties lētu iespēju ar streiku 11 500 USD par 82 USD par cenu 15 000 USD, opcijas peļņa būs 3480 USD. Risks ir tikai 82 USD, bet nopelnīt var 42x. Protams, tas ir tikai piemērs, taču tas atspoguļo iespēju iespējas augsta svārstīguma periodos..
 • Ja jūs ilgi gaidāt pirms derīguma termiņa beigām, un jūsu opcija jau ir ar peļņu, varat aizvērt daļu vai visu pozīciju, veicot pasūtījumu pasūtījumu grāmatā un fiksējot peļņu jebkurā laikā pirms termiņa beigām.

deribit.com

Long Put 

Long Put ir īsfilma analogs. Pērkot pārdošanas opciju, jūs domājat, ka bāzes aktīva cena termiņa beigās nokritīsies zem streika. Ja cena paaugstinās virs streika, jūs riskējat tikai par opciju samaksāto prēmiju..

Jēdziens šeit ir tāds pats kā pērkot Zvana iespēju, taču jūs derat, ka cena būs zemāka par streiku, un peļņas potenciāls šeit ir ierobežots līdz pamata aktīva cenas apakšai..

Straddle (straddle)

Vienlaicīgu īso un garo nākotnes analogs. Stratēģija, kurā jūs gūstat labumu no spēcīgas svārstības, pērkot opcijas ar tādu pašu streiku dažādos virzienos.

Piemērs: nopirkt divas iespējas, vienu Call un vienu Put, ar vienu streiku vienā derīguma termiņā.

Strādājiet par BTC iespējām vietnē deribit.com

 • Vienā variantā mēs riskējam ar prēmiju 505 USD, otrā 573 USD, kopā 1078 USD.
 • Ienākums ir virs 10 330 USD un zem 8170 USD.
 • Dzīvoklī mēs riskējam ar divu prēmiju summu.
 • Palielinoties BTC līdz USD 12 000 opcijai Call, mūsu peļņa būs USD 2152, atskaitot prēmiju par pārdošanas opciju $ 573, kā rezultātā mēs saņemsim USD 1579.
 • Ja BTC nokritīsies, piemēram, līdz 7000 USD, mēs iegūsim 1790 USD peļņu, atskaitot Call Opcijas prēmiju 505 USD par Put opciju, un bilancē mēs iegūsim 1280 USD..
 • Šī stratēģija ir efektīva tikai ar lielu nepastāvību, jo risku summa ir diezgan ievērojama, tāpēc jums rūpīgi jāizvēlas sākuma punkts.

Žņaugt (žņaugt)

Iepriekšējās stratēģijas variācija, taču ar dažādiem streikiem, izvēloties opciju samazināt kopējo prēmiju (risku). Jūs tajā pašā derīguma termiņa laikā iegādājaties arī divas iespējas, vienu Call un vienu Put, bet ar dažādiem streikiem un, kas ir svarīgi, ar zemākām prēmijām, samazinot kopējo risku apjomu un tādējādi tuvinot rentabilitātes punktu un palielinot potenciālo peļņu. Tādējādi Strangle stratēģija ļauj jums nopelnīt vairāk nekā Straddle ar tādu pašu risku..

Nožņaugšanas stratēģijas var izvēlēties, pamatojoties uz dažādām riska / peļņas attiecības iespējām, taču jo tālāk streiks ir no peļņas, jo mazāk iespēju izmantot opciju. Šajā ziņā Straddle, visticamāk, gūs peļņu. Aprēķinot nožņaugšanas stratēģijas, izvēlieties tās iespējas, kas salūzt vēl ātrāk. Labāk uzņemties peļņu vai dažādot riskus iepriekš.

Galvenās pozīcijas dzīvžogs

Papildus spekulācijām Put un Call opcijas var palīdzēt investoram aizsargāt viņu galveno pozīciju..

Piemērs: jums ir USD 10 000, par kuru vēlaties iegādāties Bitcoin par cenu USD 9200, un, ja rīt likme nokritīsies līdz USD 7000, zaudējumi notiks ar rūgtu pēcgaršu jūsu dvēselē.

 • Šādus riskus var segt, pērkot pārdošanas opciju, kurā jūs izvēlaties streiku, pamatojoties uz aktīva iegādes cenām, analizējot aprēķinus no iepriekš minētajām formulām un arī pats izmantojot apmaiņas kalkulatoru. Skaidrības labad mēs veiksim streiku 9250 ASV dolāru apmērā. Derīguma termiņš – nosacīts.

deribit.com

 • Mēs pērkam 0,81 BTC par 75% no summas un pērkam 4,6 Put opcijas līgumu par 25% no summas.

deribit.com

 • Mēs riskējam 2500 USD ar prēmiju 542 USD, ja BTC likme nepārsniedz 9250 USD, ienākumu starpība sākas zem 8700 USD.
 • Ja BTC derīguma termiņa beigās paliek nemainīgs, mēs riskējam ar visu prēmiju.
 • Ja BTC pieaugs līdz 11000 USD, mēs zaudēsim 2500 USD, bet mūsu 0,81 BTC, kuru iegādājāmies, maksās nevis 7500 USD, bet jau 8900 USD, tiks segti mūsu izdevumi 1400 USD apmērā, un turpmākas izaugsmes gadījumā mēs iesim līdz rentabilitātei.
 • Ja BTC samazināsies līdz 7000 USD, tad mūsu 4,6 pārdošanas iespējas mums nesīs peļņu 8250 USD apmērā, un mūsu 0,81 BTC maksās 5670 USD, kopumā mēs būsim pozitīvā teritorijā par 3920 USD no sākotnējā 10000 USD.

deribit.com

Visi šie ir tikai pamatstratēģiju piemēri, un papildus šīm stratēģijām ir vēl daudz sarežģītāku un riskantāku, kas jums joprojām ir jāapgūst patstāvīgi, ja jūs interesē iespējas.. 

Izvēloties stratēģijas, ir ļoti svarīgi patstāvīgi un rūpīgi aprēķināt ieņemšanu amatā, pamatojoties uz jūsu personīgo risku pārvaldību un finansiālajām iespējām..

Baidīties no vilkiem – neiet uz mežu

Iespējas ir sarežģīti finanšu instrumenti, kas nav piemēroti iesācējiem tirgotājiem augsto risku dēļ, tomēr tie var būt ļoti interesanti pieredzējušiem tirgus dalībniekiem, piemēram, spekulantiem, fondiem, kalnračiem. Opcijas ļauj elastīgi izmantot tirdzniecības stratēģiju kombinācijas ar citiem instrumentiem un ierobežot riskus uz vietas, kā arī veikt x svārstīgumu par minimālām izmaksām.

Interese par opcijām tirgū pieaug katru dienu, un drīz šie atvasinājumi, visticamāk, kļūs par standartu visām lielākajām kriptovalūtu biržām..

Publikācijā var būt kriptovalūtu tirgus analīze un prognozes, kas saistītas ar augstiem riskiem. Informācija tiek sniegta tikai informatīviem nolūkiem, un to nevajadzētu uzskatīt par ieteikumu pirkt vai pārdot aktīvus. Pirms pieņemt lēmumus par ieguldījumiem, jums pašiem ir jāveic rūpīgs pētījums. Visi riski, zaudējumi un izdevumi, kas saistīti ar ieguldījumiem, ieskaitot pilnīgu galvenā depozīta zaudēšanu, ir jūsu atbildība.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map