Vai Blockchain-as-a-Service ir vērts izmantot?

“Ja tehnoloģija neatbrīvo cilvēkus no rutīnas, lai viņi varētu sasniegt augstākos cilvēces mērķus, tad viss tehnoloģiskais progress ir bezjēdzīgs.” 

Žaks Fresko

Blokķēdes tehnoloģiju tirgus līdz 2024. gadam sasniegs 7,7 miljardus ASV dolāru. Tomēr daudzi nozares iekšējie uzskata, ka tas būs ievērojami lielāks. Īpaši ņemot vērā uz blokķēdes balstīto tehnoloģiju fenomenālo pieaugumu kriptovalūtu eksplozīvā pieauguma rezultātā 2017. gadā. 

Kas ir blokķēde kā pakalpojums (BaaS)

Lielākā daļa ekspertu ir vienisprātis, ka blokķēdes tehnoloģija ir gatava izjaukt status quo gandrīz katrā nozarē. Tomēr līdz šim blokķēdes ietekme ir bijusi diezgan ierobežota, jo resursi un zināšanas jaunu tehnoloģiju izstrādei ir bijuši galvenais šķērslis uzņēmumiem, kuri vēlas pieņemt blokķēdi..

Kas ir blokķēde kā pakalpojums (BaaS)

Lai risinātu šo problēmu, vairāki vadošie tehnoloģiju uzņēmumi ir uzsākuši platformas Blockchain-as-a-Service, kas uzņēmumiem ļauj veidot blokķēdes risinājumus, izmantojot mākoņa arhitektūru un tehnisko atbalstu..

Lai piedāvātu blokķēdes priekšrocības plašākai biznesa aprindām, tādi uzņēmumi kā Microsoft ir nolēmuši nodrošināt blokķēdes tehnoloģiju, izmantojot mākoņpakalpojumu biznesa modeli..

Blockchain-as-a-Service ir pilna servisa mākoņu risinājums, kas ļauj izstrādātājiem, uzņēmējiem un uzņēmumiem izstrādāt, testēt un izvietot blokķēdes lietojumprogrammas un viedos līgumus, kas tiks mitināti BaaS platformā. Turklāt BaaS platforma nodrošinās visu nepieciešamo infrastruktūru un operatīvo atbalstu, lai jūsu lietojumprogrammas darbotos nevainojami..

Lielākā daļa cilvēku zina par IaaS, PaaS un SaaS, ņemot vērā, ka lielākā daļa no mums vienā vai otrā veidā izmanto mākoņa lietojumprogrammas vai krātuvi. BaaS modelis darbojas gandrīz tāpat, ļaujot visu formu un izmēru uzņēmumiem piekļūt uz blokķēdes balstītai tehnoloģijai, vispirms neieguldot tās attīstībā. Tādējādi BaaS ļaus uzņēmumiem piekļūt bloku ķēdes nodrošinātāja pakalpojumiem, kur viņi pēc tam varēs piekļūt, un tikai pēc tam izstrādās uz bloku ķēdes balstītas lietojumprogrammas..

IaaS, PaaS un SaaS

Par AS Service modeļa priekšrocībām var uzskatīt šādus kritērijus:

 • Lēta piekļuve tehnoloģijai.
 • Piedāvā uzņēmumiem mērogojamību.
 • Uzlabota datu drošība.
 • Saderība.
 • Piekļuve visur.
 • Labākā programmatūra.

Vienīgais BaaS modeļa trūkums ir tas, ka tam nepieciešama zināma centralizācijas pakāpe, jo darījumi būs jāpārraida, izmantojot resursdatora platformas blokķēdes pakalpojumus. Tā kā decentralizācija ir viena no galvenajām iezīmēm, kas padara blokķēdi tik noderīgu, uzņēmumiem būs ilgi un smagi jādomā par to, vai tas ir pareizais viņu problēmas risinājums..

Kā jūs varat izmantot Blockchain kā pakalpojumu

Ikviens, sākot no jaunizveidotiem uzņēmumiem līdz lieliem starptautiskiem uzņēmumiem, galu galā varēs izmantot Blockchain kā pakalpojumu dažādu problēmu risināšanai:

 1. Uzlabojumi krājumā.
 2. Konfidenciālu klientu ierakstu aizsardzība. 
 3. Īpašuma reģistrācija.
 4. Izveidojot savu ICO. 

Blockchain var nodrošināt vismaz daļēju problēmu risinājumu, kas ir milzīgā darījumu un procesu skaita pamatā visā pasaules ekonomikā šodien..

Kā jūs varat izmantot Blockchain kā pakalpojumu

Piemēram, veselības aprūpes blokķēdi galu galā izmantos, lai sniegtu pilnībā elektroniskus veselības ierakstus, pasūtītu un reģistrētu zāļu krājumus, uzlabotu zāļu izstrādi un vienkāršotu atlīdzību apstrādi..

Apdrošināšanas nozares blokķēde ir paredzēta, lai precīzi novērtētu klientu risku reāllaikā. Tas ļaus īstenot pasaulē pirmos “viedos apdrošināšanas plānus”, kas varētu vienkāršot apdrošināšanas polises, lai maksātu pēc nepieciešamības. Šī tehnoloģija arī palīdzēs racionalizēt iekšējos procesus, mazināt krāpšanu un pat uzlabot klientu apkalpošanu..

Šis jauninājums varētu arī pilnībā pārveidot tādas nozares kā:

 • Reklāma
 • Izklaides industrija
 • Mazumtirdzniecība
 • Enerģētikas nozare
 • Finanšu nozare
 • Valdība

Izmantojot pareizo stratēģisko pieeju, uzņēmumi var sākt gūt labumu ilgtermiņā

Piemēri uzņēmējdarbībai ar Blockchain kā pakalpojumu

Blockchain kā pakalpojuma (BaaS) potenciālu jau ir atzinušas pasaules lielākās programmatūras kompānijas. Trīs mākoņu nodrošinātāji, Amazon, Microsoft un IBM ir izstrādājuši BaaS platformas, kas jau ir pieejamas viņu klientiem. Google pērk tādus tehnoloģiju bloku ķēdes uzņēmumus kā Firebase, lai mēģinātu nostiprināties tajā, kas ir ļoti ienesīgs tirgus.

Amazon AWS pakalpojums

Amazon jau vairākus gadus ir pasaules lielākais mākoņu nodrošinātājs. 2017. gadā viņš no saviem tīmekļa pakalpojumiem saņēma vairāk nekā 6 miljardus ASV dolāru. Viņš ir vadošais IaaS, SaaS un PaaS pakalpojumu sniedzējs, kurš nesen sadarbojās ar investīciju firmu Digital Currency Group (DCG), lai izveidotu BaaS vidi, kuru viņš tagad piedāvā, izmantojot savu AWS platformu..

Šīs BaaS vides mērķis ir ļaut DCG saistītajiem bloku ķēdes nodrošinātājiem strādāt ar saviem klientiem drošā bloku ķēdes vidē, lai palīdzētu augt. Piekļuve finanšu iestādēm, uzņēmumu tehnoloģiju uzņēmumiem un apdrošināšanas sabiedrībām palīdzēs projektu izstrādātājiem noskaidrot, kādas ir patiesās blokķēdes biznesa vajadzības, kas ļaus viņiem attīstīt BaaS šajā virzienā.

Šis ir tas pats atgriezeniskās saites cilpas biznesa modelis, kuru Amazon agrāk izmantoja, lai izstrādātu tādas lietojumprogrammas kā IaaS. Tā rezultātā daudziem iekšējiem cilvēkiem nav šaubu, ka AWS stratēģija faktiski var virzīt BaaS uz priekšu un nodrošināt tās ātru pieņemšanu..

Azure pakalpojums

Microsoft Azure šodien ir otrs lielākais mākoņu nodrošinātājs pasaulē. Kamēr AWS nepieļāva Microsoft, tā ātri izmantoja savu pieredzi un resursus, lai izveidotu savu mākoņu platformu ar nosaukumu Azure..

Microsoft sekoja AWS vadībai, nesen pievienojot BaaS moduļus savai esošajai mākoņu platformai. Tomēr korporācija nolēma koncentrēt savu BaaS attīstību uz atvērtā koda Ethereum blokķēdi. Tiem no jums, kuri nezina par Ethereum projektu, iespējams, tas ir visrevolucionārākais projekts, kura pamatā ir blokķēdes tehnoloģija. Tas koncentrējas uz viedo līgumu izmantošanu, lai veicinātu plašu nolīgumu klāstu, kas ietver produktu un pakalpojumu apmaiņu starp pusēm..

Azure pakalpojums

Microsoft Azure BaaS ir izstrādāts, lai veicinātu jaunu procesu un metožu jauninājumus, izmantojot blokķēdi. Tāpat kā Amazon, arī Microsoft plāno ļaut šajā telpā izstrādāt jaunas sistēmas, kuras galu galā tiks izplatītas plašākā biznesa tirgū..

Apvienojot blokķēdes izstrādātāja prasmes ar plašo platformu, Microsoft piedāvā mērogojamību, kurai vajadzētu paātrināt pieprasīto risinājumu izstrādi. Korporācija ir tik apņēmusies uzvarēt šajās sacensībās, ka pat ir uzņēmusies atbildību par saviem mākslīgā intelekta dienestiem – projektu, kas veicina jaudīgāku un efektīvāku datu analīzi un pārvaldību..

Blockchain kā IBM pakalpojums

IBM ir arī “lielo trīs” mākoņpakalpojumu sniedzēju skaitā. Tas ir mākoņu nodrošinātājs, kas koncentrējas uz pakalpojumu sniegšanu uzņēmumiem. Mākoņa sākuma dienās AWS to arī noķēra, taču kopš tā laika tā ir daudz strādājusi, lai panāktu..

IBM ir izstrādājis savu BaaS pakalpojumu, kura pamatā ir Hyperledger BaaS sistēma. Viņu sistēma arī nodrošina izstrādātājiem un uzņēmumiem vidi, lai izveidotu blokķēdes risinājumus. Tās galvenais mērķis ir digitalizēt darījumu darbplūsmu, izmantojot kopīgu virsgrāmatu, un izveidot drošus blokķēdes tīklus.

Blockchain kā IBM pakalpojums

Tāpat kā Amazon un Microsoft, arī IBM cer, ka šī stratēģija palīdzēs attīstīt blokķēdes tehnoloģiju līdz vietai, kur tā var aizstāt daudzus esošos risinājumus, kas tiek izmantoti šodien. Tā kā IBM pamatdarbība jau ir vērsta uz uzņēmējdarbības nozari, tā var gūt lielu labumu, ja tā var palīdzēt izstrādāt drošas, uzticamas un pielāgojamas blokķēdes tehnoloģijas..

Degsme 

Degsme ir platforma, kuru mākoņu giganti cenšas panākt. Tas ir viens no vairākiem dinamiskiem uzņēmumiem, kas var dot milzīgu ieguldījumu BaaS tirgus nākotnē..

Ardor ir atvērtā koda blokķēdes platforma, kas uzņēmumiem ļauj izmantot NXT blokķēdes tehnoloģiju. Šī tehnoloģija balstās uz to, kas ir kļuvis pazīstams kā “bērnu ķēdes”, kas ir atsevišķas bloku ķēdes, kuras mitina Ardor uzturētā vecāku blokķēde..

Degsme

Katrai no šīm bērnu ķēdēm var būt pilnīgi atšķirīgas funkcijas, kas ļauj Ardor klientiem piedāvāt plašu BaaS pakalpojumu klāstu. Viņu vietnē ir sīkāk aprakstīts, kā uzņēmums izmantos šo tehnoloģiju un kādus ieguvumus tas dos saviem klientiem. Šo bērnu ķēžu izmantošana ir jauna pieeja, lai pārvarētu dažus trūkumus, ar kuriem cieš blokķēdes tehnoloģija..

Rezultāts

Tagad neviens nezina, cik liels būs BaaS. Tā kā blokķēdes revolūcija tikai sākas, tā joprojām cīnās, lai neatpaliktu no visām dažādajām idejām un virzieniem, kurus izstrādātāji mēģina izpētīt..

Patiesais jautājums nav par to, vai ir pieprasījums, vai pat tas, vai uzņēmumiem patiešām ir nepieciešama blokķēdes tehnoloģija. Tas ir par to, vai BaaS izstrāde var pārvarēt ierobežojumus, no kuriem cieš pašreizējā blokķēdes tehnoloģija.?

Nozarei ir jāatrod risinājumi tādām problēmām kā blokķēdes uzpūšanās un milzīgas enerģijas prasības, lai to apstrādātu. Pieaugot blokķēdēm, tās neizbēgami satur arvien vairāk informācijas. Tas ir jānosūta un jāsaņem katra blokķēdes darījuma laikā, kā rezultātā to apstrādei ir nepieciešams milzīgs tīkla jauda.

Cerams, ka nozare spēs izmantot tādus risinājumus kā bērnu ķēžu izmantošana, lai pārvarētu šīs problēmas un padarītu blokķēdi par pilnīgi dzīvotspējīgu alternatīvu esošajiem risinājumiem. Kad tas notiks, mēs noteikti redzēsim strauju to ieviešanas izaugsmi, kas patiesi atraisīs blokķēdes revolūcijas spēku..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map