“Jums jābūt alkatīgam, kad citi ir nobijušies, 

un nobīsties. kad citi ir alkatīgi “

Vorens Bafets

Pārvietošanās kriptovalūtu pasaulē var būt ļoti sarežģīta, jo plaši tiek izmantoti datoru žargoni un tehniskie jēdzieni, kas jums gandrīz noteikti ir neparasti. Pievienojiet tam tehnoloģiju relatīvo jaunatni. Var būt grūti atrast strukturētus resursus, kas palīdzētu jums visu noskaidrot. Tirgus prognozēšana ir veids, kā aizsargāt savus ieguldījumus. Vai kriptogrāfijas nozarē darbojas tradicionālie analīzes rīki??

Tradicionālā tirgus un tā veidu analīze

Pirms lēmuma pieņemšanas par tirdzniecību vai ilgtermiņa ieguldījumu ieguldītāji izmanto vairākas metodes, lai novērtētu akcijas. Abas galvenās metodes var iedalīt fundamentālajā analīzē un tehniskajā analīzē. Abi ceļi izmanto dažādas metodikas, lai mēģinātu prognozēt tirgus kustības, un abi var būt diezgan vērtīgi, palīdzot investoriem pieņemt lēmumus..

Fundamentāla analīze

Fundamentālā analīze koncentrējas uz uzņēmuma finanšu un tirgus stāvokli, izaugsmes perspektīvām un finanšu rezultātiem. Koncepcijā tiek ņemti vērā visi ekonomiskie faktori, kas saistīti ar pašu kapitāla novērtēšanu. Tas ņem vērā gan finanšu pārskatus, gan uzņēmuma stāvokli tirgū, kā arī politisko vai ekonomisko klimatu.

Šai analīzei ir tendence virzīties nedaudz lēnāk, un tā koncentrējas uz finanšu sniegumu. Viņš var izmantot relatīvo vērtējumu, piemēram, cenas un peļņas attiecību, un absolūto vērtējumu, piemēram, brīvo naudas plūsmu. Tas ir nenovērtējami tiem, kas meklē ilgtermiņa ieguldījumu un nav ļoti noraizējušies par īstermiņa tirgus izmaiņām. Analīze darbojas saskaņā ar ieguldījumu tehniku, kurai ir drošības rezerve. Ideja ir nopirkt akciju, kad tā ir lielāka par tirgus cenu.

Fundamentālā analīze balstās uz diviem galvenajiem pieņēmumiem:

  • Šīs akcijas cena galu galā atbildīs tās patiesajai vērtībai..
  • Pērkot nepietiekami novērtētu krājumu un turot to pietiekami ilgi, vajadzētu būt izdevīgam, kad akciju cena tuvojas tās patiesajai vērtībai.

Tāpēc fundamentālā analīze ir populāra to investoru vidū, kuri izmanto pirkšanas un turēšanas filozofiju (pie kuras mēs atgriezīsimies vēlāk).

Tehniskā analīze

Tehniskā analīze parasti ir interesantāka īstermiņa pieejas ieguldītājiem sekotājiem. Tehniskā analīze konceptuāli atspoguļo diagrammu analīzi, to izmaiņas pagātnē cenu dinamikas un tirdzniecības apjomu ziņā. Arī vēsturiskie dati tiek analizēti, lai atrastu modeļus, uzvedības modeļus un fraktāļus. Šī ir tādu tehnisko rādītāju analīze kā cenu dinamika un tirdzniecības apjoms un citi līdzīgi indeksi. Tehniskā analīze tiek izmantota īstermiņa tirdzniecībai, nevis ilgtermiņa ieguldījumiem. Lai noteiktu, ko pirkt un pārdot, tiek izmantoti tādi jēdzieni kā Dow teorija un sekojošā tendence.

Saskaņā ar tirgus vienprātību tehniskajā analīzē ir trīs zelta likumi:

  • Akciju cenas atspoguļo visu, kas ir svarīgi. Visa ieguldītājam nepieciešamā informācija tiek atspoguļota tirgus cenā.
  • Cenu izmaiņas nav nejaušas. Akciju cenas ir tendences, necīnieties ar tām.
  • Cenu modeļi vienmēr tiek atkārtoti, ja tiek dots pietiekami daudz laika. Cenu kustības atkārtotais raksturs ir atkarīgs no tirgus psiholoģijas: investori ir konsekventi reaģējuši.

Fundamentālie faktori ietekmē vērtības ieguldītājus, taču svarīga loma būs arī dominējošajiem tirgus apstākļiem. Atbilstošajai daļai jābūt pieejamai tirgū par saprātīgu cenu. 

Tehniskā analīze ietver slīdošo vidējo rādītāju un stohastisko oscilatoru pārbaudi, kartēšanu un analīzi. Tas dod priekšstatu par to, kur cena ir attiecībā pret tās cenu diapazonu izvēlētajā periodā. Daudzi investori tos izmanto kā tirgus signālus, kad tirgoties..

Kriptovalūtu tirgus analīze

Kriptovalūtu tirgus analīze

Kriptovalūta ir jauna aktīvu klase, un daudzi cilvēki kriptonaudu uztver kā ieguldījumu iespēju. Tradicionālajās finansēs aktīva pievilcību parasti novērtē, izmantojot fundamentālu vai tehnisku analīzi. Kriptovalūtu tirgotāji izmanto šos paņēmienus arī kriptovalūtām.

Tātad, kā šāda veida analīze kripto telpā atšķiras no tradicionālajiem tirgiem??

Ir trīs galvenie kriptovalūtu tirgus analīzes veidi:

  • Fundamentāla analīze;
  • Tehniskā analīze;
  • Noskaņojuma analīze.

Fundamentāla analīze

Jāsaka (un tam vajadzētu būt diezgan acīmredzamam), ka fundamentālā analīze kriptogrāfijas ainavā nedaudz atšķiras no analīzes akciju tirgos..

Lieta ir tāda, ka lielākā daļa kriptovalūtu nesaņem lielu vērtību, un dažas pat neiztur pārbaudi, lai kļūtu par valūtu. Lai izvairītos no emocionāli koncentrēta lēmuma pieņemšanas, kas galu galā varētu izmaksāt jums laimi, jums jāiemācās veikt fundamentālu kriptovalūtas analīzi.. 

Kriptovalūtas pamatrādītāji nav finansiāli, bet gan tehniski, kas ir saistīti ar monētas blokķēdes tehniskajām īpašībām. Kādi ir šie rādītāji? Hashrate, bloka lielums, kalnraču skaits, ieguves grūtības – tas viss ir svarīgi un būtiski ietekmē konkrēta kriptogrāfiskā aktīva vērtību.

Jāņem vērā arī gaidāmie cietie dakšas, kopienas lielums, attīstības komandas darbība – svarīgi fundamentāli faktori..

Lielākajai daļai kriptovalūtu projektu trūkst ienākumu, peļņas un citu tradicionālo metriku, ko cilvēki finanšu pasaulē izmanto, lai novērtētu finanšu aktīvus. Trūkst tradicionālo metriku, uz kuru balstīt savus spriedumus, ieguldītājiem kriptovalūtās jāpieiet fundamentālajai analīzei no nedaudz atšķirīgas perspektīvas..

Kā fundamentālā analīze darbojas kriptovalūtu tirdzniecībā?

Ir svarīgi atcerēties, ka kriptonauda nav uzņēmumi klasiskajā izpratnē..

Tas nozīmē, ka jums nepieciešama cita pieeja, un jums jākoncentrējas uz šī projekta ilgtermiņa lietderības novērtēšanu..

Pat ja šīs platformas ir veiksmīgas, jūs joprojām varat zaudēt ieguldījumus, ja saprotat, ka marķieris vispār nav vajadzīgs, lai projekts darbotos! Pareizas kriptovalūtas fundamentālās analīzes veikšana var pasargāt jūs no projektiem, kuru dizains nav uzticams..

Kā tiek veikta fundamentālā analīze?

Fundamentālā analīze nav grūta, taču tā prasa daudz darba. Labākā vieta, kur sākt, ir kriptogrāfijas projekta baltā grāmata, kurā varat izlasīt monētas tehnoloģijas un komandas plānus.

Lai novērtētu blokķēdes tehniskā stāvokļa stāvokli, ir daudz dažādu analizatoru vietņu, taču vispirms ir jēga apmeklēt blokķēdes pētnieka vietni un novērtēt tās funkcionalitāti un veiktspēju..

Ir svarīgi arī novērtēt monētas kopienas aktivitāti un lielumu, tāpēc varat apmeklēt oficiālos projekta kopienas forumus un sociālo tīklu pārstāvjus: Twitter, Reddit vai Bitcointalk. Jūs varat novērtēt abonentu skaitu, aktivitāti komentāros, atjauninājumu biežumu un publiskās ziņas. Ja ir krāpšanās pazīmes vai zema kopienas aktivitāte, tad šis faktors acīmredzami neatbalsta kriptogrāfisko aktīvu.

Bet neaizmirstiet, ka:

  • Kriptovalūtas nav korporācijas, bet gan vērtības vai aktīvu attēlojums tīmeklī. Fundamentālās analīzes rādītāji nav finansiāli, bet gan tehniski. Tie ir saistīti ar blokķēdes tehniskajām īpašībām, faktisko un iespējamo pieprasījumu un naudas pieprasījumu.
  • Kriptovalūtas telpa ir sākuma stadijā, un gandrīz visas kriptovalūtas ir izstrādes stadijā. Tas nozīmē, ka reālajā pasaulē pašlaik ir ierobežoti lietošanas gadījumi. Tāpēc trūkst vēsturisko datu, uz kuriem paļauties.

Tādējādi kriptovalūtu fundamentāla analīze jāveic, izmantojot citu metodiku. Ņemot vērā kriptu un to pamatā esošo tehnoloģiju sarežģīto raksturu, mums ir vēl svarīgāk iesaistīties pētījumos, lai novērtētu projekta dzīvotspēju un potenciālu..

Tehniskā analīze

Tehniskā analīze ir nākotnes finanšu cenu kustības prognozēšana, pamatojoties uz iepriekšējo cenu kustību pētījumu. Tāpat kā laika prognozes, arī tehniskā analīze nesniedz absolūtas nākotnes prognozes. Tas darbojas, jo cilvēki pastāvīgi atkārto uzvedību līdzīgos apstākļos..

Lielākā iesācēju tehnisko tirgotāju kļūda ir tā, ka viņi tehniskajām metodēm piedēvē pārāk augstu uzticamību un precizitāti. Pieredzējuši tehnikas tirgotāji zina, ka neviena tehniskās analīzes stratēģija visu laiku nedarbojas..

Finanšu tirgos analītiskās metodes vērtību nosaka tas, vai tā vienmēr palīdz nopelnīt vairāk naudas nekā zaudēt. Ņemiet vērā, ka šim apgalvojumam ir divi komponenti: metode un jūs. Mainīgais “jūs” ir iemesls, kāpēc divi tirgotāji (neatkarīgi no tā, vai tie ir iesācēji, vai “veterāni”) var izmantot vienu un to pašu metodi, bet sasniegt ļoti atšķirīgus rezultātus..

Noskaņojuma analīze

Noskaņojuma analīze

Noskaņojums ir viens no trim galvenajiem faktoriem, kas ietekmē tirgus cenu tendences. Noskaņojuma analīzē tiek izmantota tehnoloģija, lai atšifrētu sabiedrības uztveri noteiktā laika posmā, izmantojot pamatā esošos viedokļus no visdažādākajiem avotiem. Tas ir plaši izmantots kopā ar sociālajiem medijiem.

Tā ir lieliska analīzes metode, kas ideāli piemērota nestrukturētu datu pārveidošanai par taustāmu un apstrādājamu informāciju. Tradicionālajos tirgos šāda instrumenta nav. Tas ir tas, kurš ļauj jums veikt pētījumus, pamatojoties uz kuriem jūs varat izveidot prognozi.

Piemēram, tāds resurss kā Bitfinex caur API nodrošina daudz datu, ko cilvēki ir apkopojuši TradingView rādītājos un vietnēs. Šī informācija ir viens no labākajiem veidiem, kā analizēt noskaņojumu..

Ziņu virsraksti

Ziņas, jo īpaši virsraksti, bieži ir kļūdaini galvenajos pagrieziena punktos. Lielās mediju organizācijas bieži ir lielas institucionālas naudas marionetes. Viņi centīsies uzturēt sabiedrības viedokli augstā līmenī, kamēr “lielie zēni” velta laiku, darot savu. Jums nevajadzētu domāt, ka visi plašsaziņas līdzekļi ir korumpēti, taču lielās publikācijas bieži vien ir tieši tādas. Tāpēc vienmēr uztveriet ziņas no pretējā viedokļa..

Sabiedrības aptaujas

Cits noskaņojuma avots varētu būt sabiedrības aptauja. Sociālajos medijos bieži vien vienlaikus ir daudz aptauju. Kad esam nonākuši galējā noskaņojumā, vairs nav neviena cita, kas pirktu vai pārdotu. Visi jau ir nopirkuši vai pārdevuši.

Sociālo mediju platformas, piemēram, Twitter, Facebook, Telegram un citas, var uzskatīt par domu un ideju, kā arī sabiedrības noskaņojuma kumulatīvu rādītāju. Pozitīvi noskaņojumi noved pie optimistiskākas attieksmes pret lēmumiem par ieguldījumiem. Tādējādi sociālie mediji var būt labs prognožu rādītājs ieguldījumiem kriptovalūtās, kuru lielums atspoguļojas to cenās..

HODL kā stratēģija un filozofija

Vai atceraties, kad mēs runājām par fundamentālu analīzi, mēs apsolījām atgriezties pie termina “pirkt un turēt”? Kripto telpā to sauc par HODL (vai Hodl). Šis termins radās 2013. gadā no ziņas bitcointalk forumā. HODL drīz kļuva par sinonīmu pieejai ieguldījumiem kriptovalūtā, kas ļauj izvairīties no tirdzniecības, pamatojoties uz cenu īstermiņa izmaiņām..

Īstermiņa svārstības malā, Bitcoin ilgtermiņa nepastāvība izaicina pazīstamo loģiku. No 2011. līdz 2013. gadam cena pieauga par 52 000% un pēc tam nākamajā gadā samazinājās par vairāk nekā 80%. Kopš tā laika tas ir pieaudzis vairāk nekā 17 reizes iepriekšējo augstāko līmeni, lai atkal nokristos uz pusi. Visā kriptovalūtas vēsturē daudzi ir izteikuši loģiskus argumentus par labu tam, ka tā “strauji palielināsies” vai nokritīs līdz nullei..

Hodlers gūst labumu no visas šīs svārstības un prognozēšanas. Viņi vienkārši pērk un tur, kas viņiem palīdz neitralizēt divas izplatītākās traucējošās tendences: FOMO (bailes palaist garām), kas var izraisīt augstas pirkuma cenas, un FUD (nenoteiktība un šaubas), kas var izraisīt zemas cenas. Pēdējo dažreiz sauc par SODLing.

Stingri kriptolūtu atbalstītāji sevi dēvē par kriptomaksimālistiem – anarhistiem – par evaņģēlistiem. HODL viņiem ir kas vairāk nekā riska pārvaldības stratēģija. Tā ir viņu filozofija vai pat reliģija. Viņi uzskata, ka kriptonauda galu galā aizstās papīra valūtas un kļūs par visu turpmāko ekonomisko struktūru mugurkaulu. Tāpēc pašreizējam valūtas kursam nav nozīmes, jo pēc viņu izpratnes tas joprojām būs liels!

Hodlers ar vairāk nekā 3 gadu pieredzi ir īpaši pārliecināts par to, jo, neskatoties uz visiem Bitcoin kāpumiem un kritumiem, viņi nekad nav bijuši izņemti..

Secinājums

Par to, kurš analīzes veids ir vislabākais, ir daudz strīdu. Lai gan būtu ideāli, ja katram tipam būtu izcilas zināšanas un praktiskas iemaņas, mēs neapgalvosim, ka tas ir absolūti nepieciešams. Daudzi tirgus dalībnieki un amatpersonas saka, ka būtu labāk, ja kriptogrāfijas tirgotājs pilnībā vadītos pēc visām trim analīzes metodēm. Nu, ar šo apgalvojumu ir grūti strīdēties..

Teorētiski jā, bet mēs runājam par reālo dzīvi kopumā. Atkarībā no saviem uzdevumiem un tirdzniecības metodes lielākā daļa tirgotāju veic sava veida analīzi kā galveno, bet citi – kā palīgdarbības. Bet jums ir jābūt vismaz vispārējai izpratnei par to, kas notiek tirgū..

Atruna. Sniegtā informācija nav finanšu konsultācija un tiek sniegta izglītības mērķiem. Šis ieraksts pauž autora personīgo viedokli, tam nav jāsakrīt ar administrācijas viedokli 3commas.io.