Polkadot: Web 3.0 veidošana no iekšpuses

Viens no galvenajiem šķēršļiem blokķēdes tīklu mērogojamības problēmas risināšanā ir to nespēja efektīvi mijiedarboties savā starpā. Mijiedarbības problēma starp dažādām blokķēdēm tiek atrisināta, izveidojot un pielietojot dažādus stiprinājumus, piemēram, blakusķēdes, būvējot tiltus, nodrošinot mijiedarbību ar viedajiem līgumiem, veicot atomu mijmaiņas darījumus un citus risinājumus..

Šodienas rakstā mēs runāsim par tādu risinājumu kā Polkadot, kas jau nodrošina dažādu maku, projektu, žetonu, orākulu un DeFi platformu savietojamību. Mēs analizēsim protokola sniegtās priekšrocības, to, kā tas nodrošina saziņu starp dažādām blokķēdēm, kā arī apsvērsim, cik tas var būt noderīgs blokķēdes tehnoloģiju attīstības un decentralizētu finanšu veidošanas kontekstā..

Tīkla galvenās iezīmes

Punktains (DOT) Ir protokols un ekosistēma dažādu blokķēžu izveidošanai un apvienošanai, kā arī ļaujot tām efektīvi sazināties savā starpā. Polkadot ļauj dažādām platformām mērogot, integrējoties savā starpā, un nodrošina šādas funkcijas: 

  • Jebkura veida datu pārsūtīšana starp blokķēdēm;
  • Pastāvīgas komunikācijas uzturēšana starp tīkliem;
  • Drošības konsolidācija; 
  • Paralēli funkcionējošu blokķēžu – izpletņlēcēju tīklu veidošana;

Atsevišķu darbības jomu vajadzībām izstrādāto blokķēžu skaits strauji pieaug. Visiem tiem ir savas tehniskās iezīmes un ieviešana, un to pamatā var būt arī dažādi konsensa panākšanas mehānismi. Lai pārvarētu šādas pretrunas un nodrošinātu konsekventu darbību, Polkadot apvieno atsevišķas blokķēdes, lai veiktu savstarpējas darbības, un blokķēžu optimizācija konkrētiem uzdevumiem notiek viņu izstrādātā šķembu modeļa dēļ. Polkadot pamatā ir Substrāts – protokols blokķēžu izveidei, un programmēšanas valodas ir pieejamas plašam izstrādātāju lokam.

Tīklu drošība un savietojamība tiek panākta, izmantojot releju ķēdi – galveno blokķēdi. Šī galvenā ķēde mijiedarbojas ar sadrupinātiem izpletņiem – atsevišķām blokķēdēm ar saviem žetoniem.

Viens no galvenajiem uzdevumiem, ko nodrošina protokols, ir vērtības pārsūtīšana no vienas blokķēdes uz otru, savukārt katrai no blokķēdēm ir savs marķieris ar savu tokenomiku un savu darbības mehānismu, kā arī releja mehānisma ieviešana vērtības pārsūtīšanai. tiek sasniegts, uzbūvējot jau minētos atsevišķos blokķēdes – izpletņus.

Papildus savietojamības nodrošināšanai tīklā Polkadot ļauj “uzbūvēt” tiltus ar tādiem tīkliem kā Bitcoin un Ethereum. Tātad, startēšanas starpslānis ir publicēts specifikācija, saskaņā ar kuru drīz tiks prezentēts PolkaBTC – iesaiņots bitkoins Polkadot tīklā DOT tīkla iekšējā marķiera drošībā. 

Bitcoin izpletņa konstrukcija un marķiera ar BTC atbalstu ieviešana tiks veikta, izmantojot aktīvu izveides platformu XPretendēt, lai izdotu un izpirktu ar BTC iespējotus marķierus. 

Tajā pašā laikā starp Polkadot un Ethereum blokķēdēm tiek izstrādāti trīs dažādi tilti, izmantojot Parity un Substrate..

Tīkla pārvaldība un vienprātības veidošana

Papildus iekšējā DOT marķiera nodrošināšanai tā īpašniekiem tiek nodrošināta iespēja darboties kā tīkla pārvaldības validatoriem, piemēram, mainot maksas, atjaunojot, pievienojot un noņemot izpletņlēces un citas funkcijas. DOT marķieris nodrošina Polkadot pilnvaras, jo tā blokķēde izmanto modificētu NPoS konsensa algoritmu.

Papildus validatoriem tīklu pārvalda tā sauktie nominatori, kuri nodrošina releju ķēdes drošību, izvēloties uzticamus validatorus. Balsojot par validatoru, izvirzītāji deleģē paši savus žetonus. Daļa atlīdzības no blokiem, kurus ieguvuši validatori, nonāk nominatoros, lai nodrošinātu savus līdzekļus.

Tīkla pārvaldībā ir iesaistīti arī kolekcionāri, kas palīdz validatoriem izveidot derīgus izpletņlēcēju blokus, uzturēt pilnus to mezglus, nodrošina iespēju izveidot jaunus blokus vai izpildīt darījumus, un zvejniekus, kas var būt pilni mezgli vai kolekcionāri, kuri nodrošina kontroli pār ļaunprātīgām darbībām tīklā. ..

Izpletņi

Pašlaik Polkadot atbalsta ierobežotu skaitu izpletņlēcēju (apmēram 100) un tāpēc piedāvā vairākus to izplatīšanas veidus:

  • Sistēmas līmeņa izpletņlēcēji, kas ietver tiltus uz citiem tīkliem, vadības izpletņlēces un izpletņlēces, kas nodrošina tīkla vērtību;
  • Izpletņu izsoļu izsoles, kurās tiek piedāvātas laika nišas DOT žetoniem. Interesanta izpletņu izmantošanas iezīme ir grupu izvietošana vienā un tajā pašā izpletņlēca slotā, piemēram, tilti vai platformas, kas nodrošina saistītus pakalpojumus;
  • Parathreads ir pagaidu izpletņlēcēji, kurus var īrēt uz īsu laiku un izmantot pēc vajadzības.

Ierobežots izpletņlēcēju skaits ir saistīts ar ierobežotiem resursiem, lai nodrošinātu un uzturētu viņu drošību. Sistēmas līmeņa izpletņus nosaka bezpeļņas organizācija Web3 fonds un pašlaik tie ietver Bitcoin-Polkadot un Ethereum-Polkadot tiltus, kā arī platformu viedo līgumu izveidošanai un izmantošanai Wasm – Edgeware un daži infrastruktūras projekti.

Kusama tīkls

Kusama (KSM) ir Kanāriju kanālu tīkls Polkadot, protokola agrīna un neauditēta versija, kurā tiek ieviesti jauni atjauninājumi un modifikācijas. Lai gan abām protokola versijām ir kopīgs kods, tie ir neatkarīgi tīkli. Kusamai ir dažādas protokola vadības iespējas, tāpēc atjaunināšana un balsošana notiek ātrāk.

Kusama ir arī savs marķieris, kā arī nodrošina platformas pārvaldības lomas. Kusama ir sava veida “izmēģinājumu laukums” dažādiem eksperimentiem drošā vidē.

Polkadot izpletņlēcēju rokoko V1

Pārbaudes tīkls Rokoko, Izveidots 2020. gada decembrī, tas ir publisks tīkls, kuru uztur Parity Technologies un Polkadot izstrādātāji, lai pārbaudītu izpletņlēcu savietošanu un savietojamību savā starpā. Rokoko tīkls palaists, pamatojoties uz autoritātes apliecinājumu (PoA) – pilnvaras apliecinājumu, kur tīkls darbojas uz validatoru rēķina.

Rokoko tīkla oficiālā izlaišana nozīmē arī to, ka Kusama tīkls un galvenais Polkadot tīkls sāk izpletņlēces laika nišu izsoles. Par dalību jau ir paziņojuši tādi projekti kā Acala Network, Ontology, ChainX, Edgeware un citi..

Turpmākie plāni un perspektīvas

Šīs rakstīšanas laikā, ziņo portāls Polkaproject, Polkadot ekosistēma&Substrāts sastāv no 349 projektiem, ieskaitot datu piegādes protokolu, izmantojot orākulus Ķēdes posms, Okeāna protokola decentralizēta datu apmaiņa, Celer Network mērogošanas platforma, imToken un citi. 

Šobrīd Polkadot tīklā notiek unikālas izpletņlēcu laika nišu izsoles, kā arī ziņojumu pārsūtīšana starp ķēdēm. Sākumā izpletņlēcēji darbosies Kusama tīklā, kam sekos laika nišu izsoles. Pēc tam, kad izpletņlēcēji ir darbojušies Kusama tīklā, pirmā izsole notiks Polkadot tīklā..

Arī 21. janvārī LD Capital uzsāka Polkadot ekosistēmas fondu, par kuru viņa ziņots savā twitterī. Fonds, kas pārvalda 10 miljonus ASV dolāru, veidos kopienu attīstībai dažādos virzienos.

Papildus Polkadot projektā Cosmos tiek izstrādāti risinājumi, lai uzlabotu savietojamību un blokķēdes mērogošanu. Ņemot kopīgu redzējumu par blokķēdes ķēžu nākotnes savietojamību, abi projekti izmanto atšķirīgu pieeju, lai izpildītu dažādu blokķēžu savietojamības un integrācijas uzdevumus. Šī raksta ietvaros mēs nekoncentrēsimies uz katra protokola priekšrocībām un trūkumiem..

Ir arī vērts atzīmēt, ka DOT tīkla marķieris ir pārcēlies uz 4. līniju attiecībā uz kopējo kapitalizāciju gandrīz 17 miljardu dolāru vērtībā, tādējādi apsteidzot XRP, un marķiera cena mēneša laikā ir vairāk nekā trīskāršojusies. Arī saskaņā ar izpēte Bloks, nedaudz mazāk par 3 miljardiem dolāru žetonu, kas bloķēti Polkadot tīklā.

Polkadot ir pelnīti otra aktīvākā DeFi ekosistēma aiz Ethereum. Izstrādātāji jau šajā posmā veic pētījumus par jaunas Polkadot 2.0 versijas izveidi, kas paredzēta, lai atrisinātu ierobežojumus, ar kuriem tīkls saskaras šajā attīstības stadijā..

Piezīme: tirdzniecība ar kriptovalūtām pēc būtības ir riskanta, un, lai arī ienesīgums var būt diezgan augsts, ir svarīgi paturēt prātā riskus. Ja jūsu tirgotā aktīva cena strauji pazeminās, jūs varat zaudēt daļu no ieguldījuma, spiežot aktīvu pārdot par zemāku cenu. 3Commas emuāra ziņas ir rakstītas izglītības nolūkos, un tās nevajadzētu interpretēt kā “finanšu konsultācijas”.

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map