Kriptovalūtu industrija joprojām atrodas aktīvās izaugsmes stadijā, un tā vēl nav pilnībā pieņemta – viss ir saistīts ar salīdzinoši “sliktu” lietotāja pieredzi, grūtībām darbā ar blokķēdēm un citām lietām, kuras nav viegli saprast katram laicīgajam cilvēkam. Piemēram, ja kāds vēlas izmantot Ethereum balstītu decentralizētu lietojumprogrammu, viņam jābūt vismaz pamata izpratnei par viedajiem līgumiem un blokķēdi, kā arī jābūt pietiekamam daudzumam līdzekļu (ņemot vērā pēdējā laikā straujo maksu pieaugumu tīklā). NEAR Protocol plāno atrisināt visas šīs problēmas.

Kas ir TUVU?

NEAR Protocol ir blokķēdes platforma ar iespēju ātri izveidot viedus līgumus un decentralizētas lietojumprogrammas (dApps). Tas ir veidots ļoti izstrādātājiem draudzīgā veidā, un tam vajadzētu atvieglot dApps izveidošanu praktiskā lietošanā. NEAR, iespējams, ir attīstītājiem draudzīgākā platforma viedo līgumu izveides ziņā. Viedie līgumi šeit tiek rakstīti, izmantojot Rust un AssemblyScript valodas. Pirmie ir ideāli piemēroti JavaScript izstrādātājiem, jo ​​viņi var apgūt AssemblyScript minūtēs vai stundās, jo tas ir saistīts ar TypeScript. Otro iespēju NEAR izstrādātāji iesaka viediem līgumiem, kas pārvalda ievērojamu kapitālu. Tas ir saistīts ar nobriedušu Rust ekosistēmu, uzlaboto Rust-to-WebAssembly rīku komplektu un iebūvētajām valodas drošības garantijām. Uzziniet vairāk par NEAR protokolu vietnē http://near.org/learn.

NEAR protokols ir balstīts uz deleģētā pierādījuma likmes (DPoS) vienprātības algoritmu, kas tagad ir viena no alternatīvām darba pierādīšanas (PoW) un pierādīšanas (PoS) algoritmiem. Pārsūtot marķierus, platforma var apstrādāt aptuveni 1000 darījumus sekundē vienā skaidā (operācijas ar viedajiem līgumiem notiek lēnāk). Pašlaik MainNet sastāv no vienas lauskas. 2021. gadā NEAR komanda plāno atbrīvot segmentētu MainNet ar 8 skaidiņām, kas tuvinās projektu 10 000 TPS slieksnim. NEAR tīklā darījumu maksa ir 1000 reizes mazāka nekā Ethereum. Izstrādātāji nopelna 30% darījumu maksu, kas viņiem ir jauns aizraujošs monetizācijas elements. Šajā kontekstā projektam ir ievērojamas priekšrocības. 

Faktiski NEAR bloku ķēdes platforma ir infrastruktūras slānis, konceptuāli līdzīgs daudzām citām līdzīgām platformām, piemēram, pat labi pazīstamajam Ethereum. Izstrādātāji izvieto decentralizētas lietojumprogrammas, savukārt citas operatīvās darbības platformā, piemēram, konta izveidi vai darījuma izpildi, kontrolē tīkla mezgli.. 

Kā darbojas NEAR Protocol blockchain?

Sharding tiek ieviests NEAR protokolā, taču tā princips šeit nedaudz atšķiras no līdzīgiem risinājumiem tādos blokķēdēs kā, piemēram, Polkadot. NEAR platformas ietvaros visas lauskas tiek uzskatītas par vienas blokķēdes sastāvdaļu. Tas viss ir pateicoties mehānismam, ko sauc par Nightshade. Izmantojot Nightshade, blokķēdei tiek pievienots tikai momentuzņēmums par katras lauskas pašreizējo stāvokli. Katru lausku atbalsta savs validatoru mezglu kopums, kas katru reizi, kad tiek izveidots bloks, pārraida to lauskas stāvokli. Citiem vārdiem sakot, lausku darbu var uzskatīt par krustojumu. Pats ceļa krustojums ir Blokķēde Blakus, un katrs ceļš ir segments. Turklāt gabali NEAR var darboties paralēli, jo ar tiem veiktie darījumi nepārklājas. Tas ievērojami uzlabo platformas efektivitāti kopumā..

Vēl viena svarīga NEAR protokola sastāvdaļa ir mehānisms, ko sauc par Doomslug. Tas ļauj validatora mezgliem pēc kārtas ģenerēt blokus. Tas notiek katrā “laikmetā”, to ilgums ir 12 stundas. Turklāt katrs jauns bloks tiek ģenerēts apmēram vienu sekundi. Bloka atlīdzība ir saistīta ar inflāciju, kas šobrīd ir aptuveni 5% gadā. 90% no atlīdzības par katru bloku nonāk apstiprinātāju un delegatoru grupās, bet atlikušie 10% – NEAR fondam, kuru pašlaik pārvalda NEAR fonds.

Ja jūs esat jauns blokķēdes un kriptovalūtu lietojums, uzziniet vairāk par NEAR protokola pamatprincipiem šeit: https://near.org/blog/the-beginners-guide-to-the-near-blockchain/.

TUVU žetonu

NEAR protokola ekosistēma izmanto savu NEAR marķieri. Tas ir paredzēts bloku ķēdes validatoru un delegatoru likšanai. Bloķēto atlīdzību rezultātā gada inflācija ir 5%, bet NEAR žetoni tiek sadedzināti, lai samaksātu nodevas. Kā minēts iepriekš, maksa NEAR ir neticami zema, un ar pietiekamu tīkla aktivitāti NEAR marķieris kļūst par deflācijas aktīvu. Gada inflācija pagriežas uz 0, ja tīkls apstrādā vairāk nekā miljardu darījumu dienā, un pat var kļūt negatīvs, ja dienā tiek apstrādāti vairāk nekā 2 miljardi darījumu.

Ja vēlaties kļūt par Near Protocol validatoru, jums būs jāuzliek NEAR žetoni. Precīza summa ir atkarīga no tā, cik žetonus ir iedalījuši citi drumstās validatori. Tas viss nosaka arī jūsu daļu no atalgojuma, kas tiek izmaksāts katrā laikmetā (12 stundas).

Katrā fragmentā, kas atrodas tuvumā, ir 100 atrašanās vietas, un jums jābūt vismaz vienai vietai, lai kļūtu par validatoru. Katras vietas izmaksas nosaka kopējā NEAR likme (piemēram, ņemiet kopējo summu šajā skaidiņā un daliet to ar 100, tās būs vietas izmaksas). Validētāji un delegāti var jebkurā laikā atteikties no dalības. Šis princips ir paredzēts, lai mudinātu validatora mezglus aizstāvēt jaunas vai “mazākas” lauskas, kur barjera iekļūšanai ir zemāka. Ja jums nav kapitāla, lai iegādātos pietiekami daudz TUVU žetonu, lai iegūtu vietu, varat pārliecināt delegātus deleģēt savus žetonus jums. Delegatori šim nolūkam izmanto akciju portfeļus un saņem daļu no atlīdzības no apstiprinātājiem..

Uzziniet vairāk par NEAR protokola ekonomiku šeit: https://near.org/blog/near-protocol-economics/.

Projekti Near Protocol ekosistēmā

Vairāk nekā divu gadu pastāvēšanas laikā NEAR protokolam ir izdevies iegūt lielu uzmanību gan kriptovalūtu industrijā, gan ārpus tās. Šajā laikā NEAR ekosistēma ir piedzīvojusi strauju izaugsmi, un tai pievienojušies daudzi citi interesanti projekti. Apsveriet visievērojamākos ekosistēmas elementus.

Flux Protocol

Flux izveido vienkāršu protokolu izstrādātājiem, lai uzsāktu tirgu burtiski visam (jebkuram aktīvam, precei, reālam notikumam vai visam, ko vien var iedomāties). Daļa no šīs misijas ir radīt novatorisku, vienkāršu un pielāgojamu atvērtā koda lietojumprogrammu darbam ar atvērtiem tirgiem. Atvērtā koda Flux lietotne ir veidota virs NEAR Wallet. NEAR Wallet ir seifs, kas nav krātuve, kā pārlūkprogrammas paplašinājums, kas atbalsta cilvēkiem lasāmus kontu nosaukumus adresēm, nodrošinot lietotājam draudzīgāku un pazīstamāku interfeisu Web2 lietotājiem.

Mintbase

Mintbase ir Amazon līdzīgs tirgus. Tas ļauj jebkuram lietotājam, arī tiem, kuriem nav tehniskas pieredzes, izveidot savus unikālos digitālos līdzekļus un izplatīt tos, izmantojot viedo līgumu.. 

Problēma ir tā, ka pēc decentralizēto finanšu popularitātes eksplozijas Ethereum blokķēde ir kļuvusi pārāk dārga lietošanai. Dažreiz vidējā komisijas maksa par mijiedarbību ar viedajiem līgumiem sasniedz desmitiem dolāru. Šie trūkumi piespieda Mintbase komandu meklēt alternatīvu platformu, kas kļuva par NEAR protokolu..

MoonPay

MoonPay ir uzņēmums, kas veido maksājumu infrastruktūru kriptovalūtām. Platformas komanda ir apņēmusies nodrošināt nevainojamu konversijas procesu starp fiat valūtām un kriptovalūtām, izmantojot visus galvenos maksājuma veidus, tostarp debetkartes un kredītkartes, vietējos bankas pārskaitījumus, Apple Pay, Google Pay un Samsung Pay.. 

MoonPay darbojas vairāk nekā 160 valstīs, un vairāk nekā 250 vadošie maki, vietnes un lietotnes uzticas MoonPay maksājumu infrastruktūrai un krāpšanas novēršanai..

Ontoloģija

Ontoloģijas blokķēde tika izveidota, lai apmierinātu uzņēmuma klientu vajadzības, tas ir, tos, kuriem nepieciešama privātums un kuri nevēlas “koplietot savus datus” privātā blokķēdē. Ontoloģija darbojas pēc Blockchain-as-a-Service (BaaS) modeļa. 

Ontoloģija mēģina nodrošināt uzņēmuma klientiem vienkāršu veidu, kā gūt labumu no blokķēdes decentralizētā un izplatītā rakstura. Tas ietver identitātes pārvaldību, viedus līgumus, decentralizētu datu apmaiņu un iespēju izveidot savus digitālos līdzekļus un lietojumprogrammas, kuras var mitināt Ontology dApp platformā..

TrustToken

TrustToken ir platforma, kas izveidota 2018. gada sākumā ar mērķi padarīt pieejamus marķētus aktīvus. Projekta pirmais pamatmehānisms un platformas galvenais marķieris ir TrueUSD (TUSD), kas ir aktīvs, kuru nodrošina ASV dolārs, kas nozīmē, ka tas uztur 1: 1 attiecību pret reālo valūtu.. 

Nesen NEAR Protocol komanda sadarbojās ar TUSD veidotājiem, lai integrētu stablecoin savā platformā. Šī sadarbība ļaus TUSD lietotājiem nosūtīt monētas ar daudz zemāku maksu un darījumu aizkavēšanos. TUSD ir jākļūst par stūrakmeni NEAR ekosistēmas attīstībā, kas atradīs plašu pielietojumu NFT, blokķēdes spēļu, prognožu tirgu un tā tālāk jomā..

Secinājums

NEAR Protocol ir viens no daudzsološākajiem blockchain projektiem. Tas atrisina tos pašus infrastruktūras jautājumus kā Ethereum 2.0 un Polkadot, piemēram, nodrošinot decentralizāciju, vienlaikus palielinot joslas platumu, sadalot..

Tomēr NEAR protokols tiek veidots ar “draudzīgāku” attieksmi pret izstrādātājiem un parastajiem lietotājiem, salīdzinot ar to pašu Ethereum. Šajā ziņā tas ir nopietns konkurents otrajai lielākai kriptovalūtai kapitalizācijas ziņā. Ar stabilu finansiālu atbalstu NEAR protokolam ir jānodrošina tikai tas, ka pats projekts tiek pārdots pietiekami labi, lai gūtu atzinību izveidotā konkurencē. Ja viņš to var izdarīt, viņam ir labas izredzes apsteigt citas līdzīgas platformas..

Uzziniet vairāk par NEAR simbolisko cenu prognozēm šeit: https://medium.com/near-ecosystem/near-price-predictions-5a2240f80a3c.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me