Ikviens, kurš kādreiz ir mēģinājis veidot decentralizētas lietojumprogrammas (dApps) uz Ethereum blokķēdes, piekritīs: lai gan blokķēdes konceptuāli ir diezgan tuvu datu bāzēm, vaicājumi uz jaunākajiem datiem, šķiet, ir pilnīgi atšķirīga pasaule no vaicājumiem par blokķēdēm. Pirmkārt, saglabājot datus blokķēdēs, ir ievērojamas veiktspējas problēmas. Tas lielā mērā ir saistīts ar to sadalīto (decentralizēto) raksturu un vienprātības protokolu dažādību. Datu bāzes būtu lēnas arī tad, ja tās sastāvētu no mezglu tīkla, kurā katrs mezgls glabāja pilnīgu visas datu bāzes kopiju, un katram darījumam bija jāpārbauda katrs mezgls. Tāpēc cilvēki eksperimentē ar dažādām pieejām, kā izmantot blokķēdes kā datu bāzi, tostarp mainot blokķēžu struktūru..

Grafiks problēmai tuvojas citādi: projekts pieļauj blokķēžu pastāvēšanu to pašreizējā formā, bet piedāvā veidu, kā efektīvi indeksēt un vaicāt tajos saglabātos datus, izmantojot GraphQL.

Kas ir grafiks?

Grafiks ir atvērtā koda decentralizēts protokols blokķēdes datu indeksēšanai. Izstrādātāji var izveidot un publicēt dažādus API, kurus sauc par apakšgrāfiem, un izpildīt vaicājumus, izmantojot GraphQL. Platformu var izmantot, lai ātri meklētu visus datus Ethereum, izmantojot vienkāršus vaicājumus. Tas atrisina problēmu, ar kuru saskaras daudzas citas bloku ķēdes indeksēšanas platformas..

Blokķēdes lietojumprogrammām vaicājuma izpildes laikā ir grūtības saglabāt tādas īpašības kā pilnība, bloku ķēdes reorganizācija un drošība. Tas viss padara vaicājumu procesu garlaicīgu, taču, par laimi, The Graph ir risinājums problēmas risināšanai. Izmantojot “apakšgrāfus”, projekts indeksē blokķēdes datus, kuriem lietotāji var piekļūt, izmantojot GraphQL API. Pēc izstrādes komandas domām, nākotnē viņi to padarīs pilnīgi decentralizētu, un vairāk mezglu būs atbildīgi par indeksēšanas uzturēšanu..

Kā grafiks indeksē datus?

Piemēram, analizēsim informācijas indeksēšanas procesu Ethereum blokķēdē. Grafikā tiek izmantots “apakšgrāfa manifests”. Šis ir apakšgrāfa apraksts, kurā ir dati par viedajiem līgumiem, blokķēdes notikumiem un notikumu datu saskaņošanas procedūra savā starpā, pirms tie visi tiek saglabāti platformas datu bāzē. Darījumi, apakšgrāfu manifesti un datu bāzes tiek koordinētas atbilstoši noteiktai struktūrai. Viss sākas ar decentralizētām lietojumprogrammām, kas pievieno datus Ethereum blokķēdei, izmantojot viedos līgumus.

Visi šie dati saturēs visu notikumu un darījumu ierakstu līdz brīdim, kad tie sasniegs gala rezultātu. Pēc tam Graph Node skenē visu blokķēdes datu bāzi, apkopo jaunus datus un filtrē tos, kas attiecas uz lietotāju veiktajiem pieprasījumiem. Lai atvieglotu indeksēšanu, tā identificē katru datu kopu, kas atbild uz apakšgrāfu jautājumiem.

GraphQL ir saite starp blokķēdes datiem un lietojumprogrammu, kuru lietotājs vēlas nodrošināt. Bet atkal, izmantojot Graph Node, lietotāji var piegādāt meklēšanas vaicājumus platformai. Pēc visa procesa lietotāji beidzot var redzēt vaicājumu rezultātus no savām lietojumprogrammām. Būtībā šādi darbojas datu vaicājumu un indeksēšanas cikls. Lietotāji var atsaukties uz Graph Explorer, lai apskatītu apakšgrāfus, kas jau atrodas platformā. Katrā no šīm apakšgrāfām ir “rotaļu laukums”, kur lietotāji var izpildīt vaicājumus, izmantojot GraphQL.

Sākot ar šo rakstu, The Graph var atbalstīt datu indeksēšanu, kas nāk no Ethereum, IPFS un PoA tīkliem. Nākotnē platforma atbalstīs vairāk tīklu. Bet šobrīd projektā ir izvietoti vairāk nekā 2300 apakšgrāfi, kurus izmanto lietojumprogrammu izstrādātāji. Trases ierakstā ietilpst AAVE, Aragon, Balancer, DAOstack, Uniswap, Synthetix un daudzi citi. Turklāt 3Commas nesen izmantoja The Graph, lai iegūtu atlikumus un cenas Ethereum makiem. Atbalsts žetonu parādīšanai tiks pievienots nedaudz vēlāk..

Lomas grafika ekosistēmā

Projekta dalībnieki var uzņemties šādas lomas:

  • Patērētāji. Tie ir lietotāji, kuri maksā indeksētājiem par viņu meklēšanas vaicājumiem. Patērētāja vietnē var būt arī viss tīmekļa pakalpojums vai programmatūras pakotne, kas saistīta ar The Graph;
  • Indeksētāji. Tie ir saimnieki, kas atbalsta datu indeksēšanu;
  • Kuratori. Izmantojot GRT marķierus (vietējās platformas žetonus), kuratori identificē platformu indeksam svarīgu informāciju apakšgrāfiem;
  • Delegatori. Tie ir projekta dalībnieki, kuri deleģē savus GRT žetonus indeksētājiem, lai saņemtu daļu peļņas par mezgla darbu;
  • Zvejnieki (vai “zvejnieki”). Tie ir dalībnieki, kuri apstiprina tīkla atbildi uz pieprasījumiem;
  • Šķīrējtiesneši – viņi izlemj, vai indeksētājs ir ļaunprātīgs.

Projekti ekosistēmā The Graph

Ķēdes posms

Izmantojot partnerību ar Chainlink, apakšgrāfa informāciju tagad var novirzīt, izmantojot Chainlink orākulus, izveidojot vēl spēcīgāku ekosistēmu, kurā DeFi protokoli var izmantot ķēdes metriku, lai labāk noteiktu to mijiedarbību visā produktā vai platformā..

Atgādinām, ka Chainlink ir nozares līderis WEB 2.0 datu integrēšanā WEB 3.0 ekosistēmā, izmantojot spēcīgu etalonu indeksu kopumu, piemēram, kriptovalūtu cenu plūsmas, kuras tiek izmantotas dažādās jomās – decentralizētā apmaiņā un decentralizētā kreditēšanā..

Sadarbojoties ar The Graph, Chainlink var nosūtīt kritisko ķēdes metriku tieši projektiem gandrīz reāllaikā, samazinot kritiskās informācijas piegādes aizkavēšanos, kas labāk veido lietotāja pieredzi. Šeit ir vēl daži lietošanas gadījumi:

  • Apakšgrāfa izmantošana, lai katalogizētu likviditāti blokķēdē, lai aprēķinātu un salīdzinātu slīdēšanu decentralizētās biržās;
  • Izmantojot apakšgrāfu, lai katalogizētu vidējo katrā blokā patērēto gāzes daudzumu katram darījumam, kā arī aprēķinātu ieteicamās gāzes izmaksas;
  • Apakšgrāfu kā API izmantošana globālo reālo datu (bezsaistē) integrēšanai dApps, piemēram, spēļu rezultātos, lietotāju identitātēs, finanšu aktīvos utt..

Koris viens

Chorus One ir operatīva infrastruktūra, kas lietotājiem palīdz droši palielināt digitālo krājumu, izmantojot stabu. Chorus One darbojas ar diviem atsevišķiem validācijas un validācijas mezglu komplektiem dažādos pasaules ģeogrāfiskajos reģionos. 

Ethereum nosaukuma dienests

Ethereum Name Service (ENS) ir sistēma, lai ērti identificētu adreses Ethereum tīklā. Tas saista garu adrešu rakstzīmju kombināciju ar viegli iegaumējamu vārdu. Platforma piedāvā drošu un decentralizētu veidu, kā piekļūt resursiem, izmantojot cilvēkiem lasāmus vārdus. Tas ir pilnībā izplatīts domēna vārdu nodrošinātājs, kas ļauj ikvienam iegādāties un pārvaldīt domēnus, kas nozīmē, ka garās rakstzīmju virknes “8e866f012fb8fb …” vietā varat nosūtīt ERC-20 marķierus vai ETH uz kaut ko līdzīgu “realsatoshi.eth” utt. ieslēgts.

ENS ir veidots papildus Ethereum viedajiem līgumiem, padarot to drošāku, privātu un izturīgu pret cenzūru nekā interneta domēnu vārdu pakalpojums (DNS). ENS komanda uzskata interneta nosaukumu infrastruktūru par būtisku sastāvdaļu, tāpēc tai jābūt atvērtai, decentralizētai, sabiedrības virzītai un bezpeļņas organizācijai. Tehniskā līmenī ENS var izmantot esošo Ethereum ekosistēmu, kas nozīmē, ka tā ir labi programmējama un var sadarboties ar citiem viedajiem līgumiem..

Bancor

Bancor Network ir pasaulē pirmais decentralizētais likviditātes tīkls. Citiem vārdiem sakot, uzņēmums, kas ļauj automātiski pārveidot vienu marķieri citā. Tas bija iespējams, izveidojot viedo marķieri Bancor Network Token (BNTBTN). Tā ir digitālā valūta ar iebūvētu pārveidotāju, kas ļauj to automātiski apmainīt pret jebkuru marķieri jūsu tīklā tieši no klienta maka.

Aave

Aave ir atvērtā koda kreditēšanas protokols. Šis protokols ģenerē procentuālos marķierus, ko sauc par aTokens, kad lietotājs bloķē CDP ETH nodrošinājumu. Žetoni tiek piesaistīti viedajā līgumā ietvertajam nodrošinājumam 1: 1.

Aave izmanto decentralizētu kredītfondu (vai DLP) modeli. Kad projekts tika mainīts no ETHLend uz Aave, tā modelis tika nomainīts no tiešās aizdevēju un aizņēmēju kartēšanas uz DLP. DLP modelī aizņēmējs saņem līdzekļus no liela rezervē esošo līdzekļu kopuma, nevis tieši piesaista lietotājus darījumā.

Aizdevumu un kredītu procentu likme tiek noteikta algoritmiski. Tas svārstīsies atkarībā no piedāvājuma un pieprasījuma tirgū. Lietotāji savu nodrošinājumu ievieto CDP (nodrošināta parāda pozīcija) ETH, lai izņemtu procentus no naudas kā kredītu. Naudas līdzekļu daudzums, ko lietotājs var izņemt, ir atkarīgs no LTV vai aizdevuma attiecības pret kriptovalūtas vērtību. 

2KEY

2KEY komanda ir izveidojusi sociālo ekonomiku, kas nodrošina jaunu ekonomisko modeli tiešsaistes koplietošanai un atalgo dažādos ieguldītājus, kas iesaistīti tiešsaistes satura izplatīšanā un saišu apmaiņā. 2KEY izmanto daudzpakāpju izsekošanas tehnoloģiju, kas ļauj izsekot un reģistrēt katru saites apmaiņas ķēdē iesaistīto personu. Protokols darbojas arī kā 2. slāņa mērogošanas risinājums Ethereum un ietver darbību pārsūtīšanas līgumus (ARC), kas ir jauni patentēti risinājumi, kuros 2KEY daudzpakāpju izsekošanas tehnoloģija ir dabiski integrēta blokķēdes infrastruktūrā.. 

Katrs tīmeklī izpildītais līgums izsniedz savu ARC pakotni, kas darbojas kā sava daudzpakāpju Web 3.0 reklāmguvumu un reklāmguvumu uzskaites programma, kuru var apskatīt un mijiedarboties arī ar jebkuru ERC-20 saderīgu klientu.. 

3Komandas

Es arī vēlos atzīmēt, ka 3Commas ir arī produkts, kura pamatā ir The Graph, kas ļauj ērti uzraudzīt adrešu līdzsvaru tīklā Ethereum.. 

Lai izmantotu šo funkciju, sānu izvēlnē atlasiet “Manas apmaiņas” un pievienošanai pieejamo apmaiņas vietu sarakstā atlasiet “Ethereum Wallet”. Tad izdomājiet seifa nosaukumu un ievadiet savu Ethereum adresi.

Gatavs! Tagad apmaiņas sarakstā jūs varat papildus kontrolēt savas Ethereum adreses bilanci. Parādītie dati būs pēc iespējas atbilstošāki, jo, izstrādājot šo funkciju, tika izmantots The Graph risinājums.

Rezultāts

Ņemot vērā pašreizējo satraukumu ap decentralizēto finanšu nozari, mēs varam secināt, cik svarīgi izstrādātājiem ir brīva piekļuve blokķēdes datiem. Procesa padarīšana ātrāks un vienkāršāks ikvienam var ietekmēt DeFi ekosistēmas izaugsmi, kā arī tās uzticamību, drošību un ātrumu. Vēl nesen vajadzība izveidot informācijas tiltu starp lietojumprogrammām un blokķēdes datiem bija pieprasīta, un The Graph mēģina to apmierināt..

Izvietojot viedos līgumus, kuru pamatā ir lietotāju dati, The Graph ir sevi pierādījis kā viegli lietojamu, rentablu un ātru projektu. Platforma tiek uzskatīta par daudzsološu instrumentu, kas dod iespēju ikvienam kopienas loceklim, it īpaši tiem, kas izstrādā vairāk blokķēdes lietošanas gadījumu..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me