Kopš pirmo DeFi projektu parādīšanās ir pagājuši apmēram 6 gadi, un to skaits ir pieaudzis desmitkārtīgi. 2021. gada janvārī bloķēto līdzekļu kopējā vērtība decentralizētajā finanšu ekosistēmā sasniedza gandrīz 23 miljardus USD. Līdz ar projektu skaitu ir pieaudzis arī ekosistēmas attīstības virzienu skaits. Iepriekšējos sērijas “Ceļojums caur DeFi Visumu” rakstos mēs analizējām decentralizētā finanšu sektora komponentus, kas vidēji ir sadalīti 12 virzienos.

Šodien mēs iesakām apsvērt risinājumus, kas lietotājiem piedāvā dažādus aktīvu izsekošanas un riska ierobežošanas veidus, kā arī veidus, kā decentralizēt to pārvaldību..

Decentralizētas aktīvu pārvaldības iezīmes

Decentralizēto finanšu pasaule aug strauji, un tāpēc kļūst grūtāk izsekot aktīvus, kas sadalīti pa dažādiem projektiem un platformām. Šī iemesla dēļ rodas jautājums par informācijas paneļu un saskarņu izveidi aktīvu izsekošanai..

Decentralizēti aktīvu pārvaldības mehānismi ļauj lietotājiem izsekot saviem aktīviem, paver piekļuvi sarežģītām tirdzniecības stratēģijām, nodrošina ieguldījumu fondu darījumu pārredzamību, nodrošina piekļuvi finanšu instrumentiem jebkuram lietotājam neatkarīgi no atrašanās vietas. 

Defi aktīvu pārvaldības produkti nav ar brīvības atņemšanu saistīti, tāpēc lietotājiem ir tiesības uz pamatā esošajiem aktīviem. Lielākā daļa šīs nozares projektu ir saistīti ar plašu DeFi projektu klāstu, radot tiešu pieredzi ar šādiem produktiem.

Liels skaits līdzekļu pārvaldības rīku un mehānismu ir automatizēti, un tādas funkcijas kā, piemēram, likvidācija vai līdzsvara atjaunošana notiek bez lietotāja iejaukšanās..

Tālāk mēs analizēsim dažus projektus un platformas, kas piedāvā savus pakalpojumus aktīvu pārvaldības jomā..

Zapper

Zapper ir projektu apkopotājs, kas piedāvā aktīvu uzraudzības un pārvaldīšanas funkcijas, kā arī ieguldījumus trešo personu projektu kopās. Zapper informācijas panelis analizē adreses un sadala darījumus tādās kategorijās kā maki, likviditātes kopas, parāds, raža, noguldījumi utt. Ieguldot savus līdzekļus dažādās platformās, lietotāji var izsekot savām pozīcijām visos galvenajos DeFi protokolos, kā arī pārvaldīt savus aktīvus, ietaupot laiku un pūles..

Zapper interfeiss ir dzimis, apvienojoties diviem projektiem: DeFiZap, kas lietotājiem ļāva ieguldīt baseini Uniswap likviditāte un DeFiSnap, kas bija informācijas panelis DeFi pozīciju izsekošanai tādos protokolos kā dYdX, Synthetix, Set Protocol un Compound.

Platforma kļuva populāra pēc tā sauktās ražas audzēšanas parādīšanās. Tā kā lauksaimnieku peļņa katru dienu varēja mainīties, Zapper bija lielisks risinājums labāko pozīciju uzraudzībai un atlasei..

Zapper pārveido ERC-20 marķierus par marķieriem, kas nepieciešami izvēlētajam baseinam, novēršot lietotāju nepieciešamību konvertēt savus aktīvus. Vieglas piekļuves radīšana likviditātes rezervēm ir priekšnoteikums DeFi mērogošanai un popularizēšanai. Tātad, izstrādātāji paziņoja par funkciju Pool Pipes, kas lietotājiem ļaus pārvietot līdzekļus starp baseiniem. Pašlaik vietnē Zapper ir pieejami tādu platformu baseini kā Curve, SushiSwap un Uniswap.

Zerions

Zerion ir galvenais konkurents Zapper platformā, un DeFi portfeļu izsekošanai ir ērti lietojams iebūvēts informācijas panelis. Protokols ļauj lietotājiem nodrošināt likviditāti Uniswap un Bancor. Kreditēšanas, kreditēšanas un aktīvu apmaiņas iespējas ir pieejamas, integrējot ar 0x, Maker, Kyber un Compound. Zerion ļauj arī izsekot pozīcijas iestatītajā protokolā kopā ar katru marķieri lietotāja makā..

Zerion ļauj jums sniegt aizdevumus tādos aktīvos kā: 0x, Augur, BAT, DAI, USDT, USDC, WBTC, un integrācija ar TokenSet ļauj automatizēt tirdzniecības stratēģijas un dažādot ieguldījumu portfeli, izmantojot marķieru sistēmu.

InstaDapp

Instadapp ir protokols, kas ļauj jums veikt tādus finanšu darījumus kā kreditēšana, kapitāla daļas palielināšana, tirdzniecība ar svirām, maržas tirdzniecība un citi, izveidojot vienotu integrācijas platformu. InstaDapp ir integrēts ar Savienojums, MakerDAO, Uniswap, dYdX, Aave, Curve, 1inch un ļauj lietotājiem mijiedarboties ar šiem protokoliem, izmantojot viņu platformu.

InstaDapp izstrādātāji ir izveidojuši savus viedos līgumus, lai atvieglotu darbu ar DeFi. Tādējādi InstaDapp ļauj jums pārvaldīt visus Uniswap portfeļus, nopelnīt procentus, nodrošinot aktīvus ar Compound, veikt maržinālo tirdzniecību ar dYdX sviru, pārsūtīt pozīcijas no Maker uz Compound un daudz ko citu..

InstaDapp neiekasē maksu par platformas izmantošanu, un viedos līgumus pārbauda tādi uzņēmumi kā Peckshield, Samsunz un OpenZeppelin. 2021. gada janvārī InstaDapp paziņoja par atbalstu kredītu un piesaistīto pozīciju refinansēšanai starp Maker, Aave un Compound protokoliem..

Enzīmu finanses (agrāk Melones protokols)

Melon Protocol, kas ir digitālo aktīvu decentralizētas pārvaldības protokols, kura pamatā ir Ethereum, pozicionē sevi kā Asset Management 3.0. Enzīms ir droša vide digitālo aktīvu radīšanai, pārvaldīšanai un ieguldīšanai tajos, kā arī vadības stratēģiju izveidei, kas var pastāvēt pielāgotu noteikumu kopuma ietvaros.

Enzīmu protokols ļauj jums izveidot aktīvu pārvaldības fondus ar iepriekš definētiem parametriem, kas tiek noslēgti viedajos līgumos. Enzīms ļauj ieguldīt citos platformā uzrādītajos fondos, un dalībniekiem nav jāuzticas vadītājiem viedā līguma parametru un noteikumu dēļ..

Katrs fonds sastāv no standartizēta krātuves, kas ļauj veikt aprēķinus un revīzijas, kā arī kalpo par pamatu dažādu moduļu savienošanai; tas varētu būt pārvaldības maksu noteikšana, fonda piesaiste publiskām biržām vai noteikumu kopums, kas ierobežo fonda pārvaldnieka rīcību. Pirms ieguldīt savus līdzekļus, jebkurš ieguldītājs var iepazīties ar saistītajiem fonda moduļiem un noteikumiem.

Enzīms pašlaik ir integrēts decentralizētos apmaiņas protokolos, piemēram, Oasis, Kyber Network, 0x un Uniswap.

Iestatīt protokolu

Komplekts Protokols ir protokols, kas izveidots virs Ethereum un nodrošina piekļuvi sarežģītām tirdzniecības stratēģijām, iegādājoties ERC-20 žetonus ar nosaukumu “Komplekti”. Lai apvienotu kriptogrāfijas kases pilnībā drošos grozos, Set izmanto esošos atvērtās finansēšanas protokolus. Protokols ļauj jums izveidot kopas – portfeļus, kas nodrošināti ar digitālajiem aktīviem, kas satur dažādus parametrus, aktīvus un līdzsvarošanas stratēģijas. Šādu kopu piemēri ir: tirgus indeksu kopums, kas izseko aktīvu klases, apdrošinātais kopums, salikto stekelīnu kopums un citi..

Set Protocol ir savs interfeiss – Tokensets, ar kuru tiek veikti visi darījumi. Iegādājoties komplektu, lietotājs iegādājas ERC-20 marķieri, kas ir pamatā esošo aktīvu lietojumprogramma kopijas Protokols viedajos līgumos. Likviditāti nodrošina integrācija ar Kyber tīklu; nākotnē tiks pievienotas citas apmaiņas, piemēram, 0x, Uniswap, Bancor un citas.

dHedge 

dHedge ir decentralizēts protokols aktīvu pārvaldība plkst pamata Sintetikss un ļauj lietotājiem tirgot Synths žetonus vai citus žetonus, kas seko tādu aktīvu dinamikai kā zelts, bitcoin vai USD. 

DHedge protokols ieviesa jaunus veidus likviditātes izmantošanai atvasināto finanšu instrumentu tirgū, ko nodrošina protokols Synthetix. Sintētisko aktīvu priekšrocība ir tā, ka tie ir līdzeklis ķēdes pamatlīdzekļa cenas demonstrēšanai, un tas savukārt ļauj investoriem izveidot unikālus portfeļus.

Platforma darbojas tāpat kā Enzyme Finance un Set Protocol. Pārvaldnieki izveido kopas, izmantojot dHedge viedos līgumus, kā arī var izmantot proaktīvas pārvaldības stratēģijas, algoritmiskās stratēģijas vai ieguldīt citās platformas grupās.

Pools piesaista ieguldījumu pārvaldniekus dHedge, savukārt pārvaldnieki un tirgotāji var piesaistīt līdzekļus pārvaldībai. Pārvaldnieki var arī iekasēt maksu par sniegumu, izsekojot pūļa ieguldījumu atdevi. Savukārt ieguldītāji var ienākt un iziet no kopas, mijiedarbojoties ar viedo līgumu, kā arī redzēt, kuri aktīvi pašlaik atrodas pārvaldnieka baseinā.

Secinājums

Aktīvu pārvaldības protokoli tiek integrēti ar populārām DeFi platformām. Strauji pieaugot decentralizētajam finansējumam, paātrinātā tempā tiks izstrādāti rīki, kas lietotājiem atvieglotu mijiedarbību ar dažādiem protokoliem. Platformas ar lietotājam draudzīgu un intuitīvu saskarni digitālo aktīvu pārvaldībai sniedz iespēju parastajiem lietotājiem piekļūt visdažādākajiem finanšu instrumentiem un produktiem. Tajā pašā laikā decentralizētu aktīvu pārvaldīšanas fondu izveide ļauj lietotājiem ieguldīt gatavās stratēģijās un neuztraukties par pamatā esošajiem aktīviem vai protokoliem..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me