Ceļojums pa DeFi Visumu: prognozēšanas tirgi

Ja paskatās uz DeFi ekosistēmu plašāk, var redzēt, ka decentralizētie finanšu projekti darbojas un attīstās vidēji divpadsmit virzienos. Mēģinājums decentralizētā formā panākt gandrīz visu, kas attiecas uz tradicionālo finanšu sistēmu, nozīmē arī vēlmi pēc iespējas ātrāk pāriet uz jauna veida mijiedarbību ar finanšu instrumentiem un šo mijiedarbības procesu decentralizāciju..

Šodienas rakstā mēs skarsim tādu finanšu jomu kā prognožu tirgi. Mēs aprakstīsim projektus, kas izstrādā platformas ne tikai spekulācijām par reālu notikumu iznākumu, bet arī ļauj ierobežot riskus un apkopot vērtīgu informāciju par notikumiem, kas notiks nākotnē..

Tirgu prognozēšana

Viens no pirmajiem zināmajiem prognožu tirgiem ir projekts, kura pamatā ir Aiovas Universitāte – Aiovas elektroniskais tirgus. IEM ir bezpeļņas pētniecības un izglītības organizācija, kas ļauj tirgotājiem tirgoties ar līgumiem, pamatojoties uz politisko vēlēšanu rezultātiem un ekonomikas rādītājiem. 

Prognozēšanas tirgu veidošanās un eksperimenti to dzīves laikā parāda spēju pārvērst atsevišķus pieņēmumus par prognozēm. Prognozēšanas tirgi ļauj cilvēkiem bez aizspriedumiem vākt objektīvu informāciju, kas traucē tradicionālās prognozēšanas metodes, piemēram, aptaujas vai ekspertu analīzi..

Prognozēšanas tirgiem ir vairāki nosaukumi – prediktīvie, informatīvie, notikumu atvasinājumi vai virtuālie tirgi.

Šādu tirgu iespējas ir daudz plašākas, nekā varētu domāt no pirmā acu uzmetiena. Jebkurš tirgus galvenokārt ir mehānisms, lai vāktu milzīgu informāciju, ko glabā personas. No šiem tirgiem savāktie dati var kalpot par pamatu lēmumu pieņemšanai. Šādi dati tiek izmantoti, piemēram, Holivudas fondu birža – birža, kas ir prognozēšanas tirgus, kas saistīts ar kino. Tātad 1996. gadā 7 no 8 Oskara ieguvējiem tika pareģoti pareizi.

Virtuālie tirgi tiek izmantoti, lai prognozētu izmaiņas dažādās sabiedrības sfērās, notikumus azartspēlēs un sporta spēlēs, azartspēlēs, prognozētu tirdzniecības attīstības dinamiku, kā arī lai pārvaldītu riskus vai apdrošināšanas jomā.

Blokķēdes parādīšanās katrā prognozēšanas tirgū ir atrisinājusi vienu svarīgu problēmu, proti, datu pārredzamību. Galu galā prognožu tirgi bija centralizēti, kur lietotājs nevarēja būt pārliecināts, ka nav ietekmes uz rezultātiem.. 

Uzticība

Orākuli, par kuriem mēs jau esam rakstījuši vienā no mūsu iepriekšējiem rakstiem, decentralizētos prognožu tirgos ir nepieciešami, lai ievadītu ārējos datus, kas savākti ārpus blokķēdes, blokķēdē. Izmantojot virtuālo tirgu, tiek izveidots līgums, kura brīdī pirms tā slēgšanas tīklam jāsaņem informācija par notikuma iznākumu. Orākuls ir aģents, kas atrod, apstiprina un nosūta datus par notikušu notikumu.

Protams, atkarībā no orākula veida tiek regulēta arī uzticēšanās pakāpe ienākošajiem datiem. Uzticamākais veids ir konsensa orākulu izmantošana – tā ir orākulu grupa, atsaucoties uz viņu pašu informācijas avotu, neatkarīgi no citiem. Pēc tam aģentu grupai jāpanāk vienprātība, ko var panākt atkarībā no apstākļiem objektā vai noteiktā līgumā..

Prognozēšanas tirgi informāciju vāc divos veidos. Pirmais princips, ko sauc par “pūļa gudrību”, saka, ka cilvēku grupa ar diezgan plašu viedokļu spektru var būt kopīgi gudrāka par jebkuru personu. Bet šī pieeja būs pareiza, ja būs pietiekami daudz dažādu viedokļu. Ja tas nenotiek, tad neatkarīgi spiedieni no sāniem var tikt sagrozīti.

Otra informācijas vākšanas metode paredz, ka vienmēr būs tie, kas domā, ka pūlis ir nepareizs. Šādi tirgotāji identificēs nepietiekami novērtētus pirkuma līgumus un pārvērtētus pārdošanas līgumus, kas virzīs cenas uz to saprātīgo vērtību..

Labi izveidoti prognozējošie tirgi ir vērtīgs resurss kolektīvo zināšanu apkopošanai un precīzu prognožu veidošanai. Prognozēšanas tirgi iegūst visvērtīgāko informāciju, kad to dalībnieki paši pieņem lēmumus, pamatojoties uz dažādiem datu avotiem. 

Un, lai gan joprojām ir ļoti daudz pētījumu sociālās uzvedības psiholoģijas un lēmumu pieņemšanas jomā, pamatojoties uz šo uzvedību, prognozēšanas tirgi kļūst arvien populārāki, īpaši ar blokķēdes tehnoloģiju parādīšanos, ar kuru palīdzību lēmumus var balstoties uz pilnīgi pārskatāmiem datiem, kas nāk no ārpuses.. 

PlotX

PlotX ir decentralizēts ar brīvības atņemšanu nesaistīts prognožu protokols, kurā pasūtījumu grāmatas vietā tiek izmantots automatizēta tirgus veidotāja (AMM) modelis. Šī pieeja ļauj jums izveidot likviditātes portfeļus, lai atbalstītu tirgu un sadalītu atlīdzības..

PlotX protokols, lai iegūtu cenu datus, izmanto ķēdes saiti un pārbaudāmos orākulus. Projekts sadarbojas arī ar Matic, lai izveidotu otrā līmeņa risinājumu un mērogotu to tālāk. Pašlaik PlotX darbojas ar Ethereum Kovan testnet, un izstrādātāji gatavojas pilnībā uzsākt projektu mainnet.. 

Augurs un Gnoze

Augur ir projekts, kas attīsta decentralizētu prognozēšanas tirgu Ethereum blokķēdē. REP marķieris ir iekšējās platformas marķieris, ko izmanto kā maksāšanas līdzekli platformā un kā ieguldījumu instrumentu.

Jāsaka, ka platformā ir pieejami trīs veidu pasākumi:

1) binārs – ir divi rezultāti (jā / nē);

2) kategorisks – ir daudz iespēju iznākumam;

3) Skalārs – ir rezultātu diapazons (vērtību diapazons).

Augur platformā ir pieejamas iespējas izveidot savu prognozi un prognozēt tirgus ar to turpmāko finansējumu, kā arī REP ieņēmumus par dalību sistēmas uzturēšanā..

Interesants fakts ir tas, ka 2019. gada decembrī Augur lietotāji ar balsu vairākumu – 75%, paredzēja prezidenta Donalda Trampa impīčmentu. 

Gnosis ir alternatīva decentralizēta platforma prognožu tirgu organizēšanai Ethereum tīklā. Platformā dominē prognožu tirgi apdrošināšanas un finanšu tirgu jomās.

Pašlaik Gnosis projektu pārstāv trīs prognožu tirgus platformas:

1) Apollo – prognozēšanas tirgus platforma ar iespēju izveidot savus aktīvus;

2) DutchX ir decentralizēta birža izsolēm un aktīvu tirdzniecībai;

3) Gnosis Safe – kriptovalūtas maks un pārlūks mijiedarbībai ar Ethereum lietojumprogrammām.

Abi šie projekti atšķiras tikai pēc lietotāju sniegtajām iespējām, kuriem ir kopīgs redzējums un attīstības virziens.

Helēnas tīkls

Helena ir decentralizēta Web 3.0 platforma, kas izmanto prognožu tirgus, lai reāllaikā attēlotu blokķēdes kvantitatīvos datus, kas izveidota kā xDai blakusvāģis Ethereum tīklā. Helēna tika uzbūvēta kopā ar Maker DAO, kur ietītais Dai marķieris ir iekšējs maksāšanas līdzeklis, un pašu platformu pārvalda autonoma DAO organizācija.. 

Platformas lietotājiem ir pieejami 10 prognožu tirgi. Šeit varat atrast tādu notikumu prognozes kā ETH jaukšanas ātrums, kopējā zibens tīkla jauda vai kopējā apgrozībā esošā DAI..

Lēmums izveidot atsevišķu sānu ķēdi tika pieņemts Ethereum tīkla ierobežotās mērogojamības dēļ. XDai sānu ķēde nodrošina ierobežotu savietojamību ar Ethereum mainnet, kā rezultātā tiek veikti ātrāki darījumi un zemākas gāzes izmaksas.

Visbeidzot

Paredzētajos tirgos ir daudz vairāk jaunu platformu: platforma prognožu tirgus izveidei – Bodhi, kas vērsta uz Ķīnas tirgu; Guesser ir platforma, kas vērsta tikai uz politiskām prognozēm un notikumiem.

Decentralizēto virtuālo tirgu vēsturē, neskatoties uz visām runām par nākotnes attīstības perspektīvām, ir projekts, kas nespēja sasniegt savus mērķus. Platforma notikumu prognozēšanai Veil tika slēgta 2019. gada vasarā nelielā lietotāju skaita, nepietiekamas decentralizācijas un vienkāršiem cilvēkiem saprotamas saskarnes trūkuma dēļ..

Decentralizēta pieeja informācijas vākšanai par nākotnes notikumiem, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju, lai pārredzami un droši uzglabātu šos datus, ir pretrunā ar azartspēļu noteikumiem daudzās valstīs. Šādu risinājumu parādīšanās ir atbilde uz to valstu cenzūru, kurām ir līdzdalība tādos tirgus organizācijas veidos kā bukmeikeri un prognožu tirgi. Un, pieaugot DeFi popularitātei, decentralizētie prognožu tirgi, kas ļauj tiem piekļūt ikvienam no jebkuras vietas pasaulē, sastaps jaunu lietotāju un uz tiem balstītu lietojumprogrammu vilni.. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map