Kilka lat później, gdy zasłona entuzjazmu opadła, a dym wojen marketingowych zniknął, prawdziwe technologie wielu tytanów z TOP30 Coinmarketcap stają się mniej atrakcyjne, a deweloperzy masowo opuszczają projekty. W tym artykule zrozumiemy, dlaczego duże projekty tracą swoje pozycje..

Brak wartości

UCL Blockchain we współpracy z Imperial College London nauka, na podstawie którego doszliśmy do wniosku, że większość transakcji w sieciach EOS, Tezos i Ripple jest pozbawiona sensu ekonomicznego.

Na przykład po sprawdzeniu danych transakcji między 1 października 2019 r. A 30 kwietnia 2020 r. W EOS i Ripple większość transakcji wykazywała cechy przypominające ataki DoS. Na Eosie 95% transakcji zostało zainicjowanych przez zrzut EIDOS. 

W Ripple ponad 94% transakcji nie ma wartości ekonomicznej: z 90000 portfeli XRP, które zakończyły 150 milionów transakcji w badanym okresie, 30000 kont zakończyło tylko jedną transakcję, a 18 portfeli powiązanych z Huobi zakończyło połowę wszystkich transakcji.

W przypadku Tezos, ponieważ liczba transakcji na blok jest znacznie wyższa niż liczba wymaganych potwierdzeń (32), większość przepustowości, a mianowicie 76%, jest wykorzystywana do utrzymania konsensusu.

Wniosek z badania: wszystkie trzy sieci blockchain wykazują wysoki poziom przepustowości, ale ich ogromny potencjał jest daleki od pełnego wykorzystania. W rzeczywistości w całym okresie obserwacji tylko 0,2% wszystkich transakcji stanowiły bezpośrednie transakcje wymiany tokenów.

Pierwsze telefony

Wcześniej, w lutym 2020 roku, przedstawiciele wsparcia Coinbase stwierdził o spadku wydajności w sieci EOS, z wyłączeniem możliwości wypłaty tokena i kilkudniowym opóźnieniem w naliczaniu depozytów.

EOS New York, główny producent bloków w sieci EOS, zareagował do tego posta na Reddicie:

“Nie prawda. Sieć działa i działa, a Coinbase przerzuca winę za wewnętrzne problemy z infrastrukturą. Żadna inna organizacja nie zgłasza problemów. Żadne z naszych obserwacji nie wykazują żadnych problemów. Mogą zwrócić się o bezpłatną pomoc do dowolnego z dwudziestu doświadczonych twórców bloków, ale zamiast tego robią to. Jakie problemy widzą? Nie podają żadnych szczegółów ”.

Inny czołowy producent bloków, EOS Nation, również skomentował na Twitterze:

„Pomimo faktu, że 20 lutego w sieci pojawiły się mikroforki, sieć EOS Mainnet jest obecnie wyjątkowo niezawodna. Jeśli nadal masz problemy, nie wahaj się z nami skontaktować, a my z przyjemnością pomożemy Ci je rozwiązać ”.

Wcześniej, w listopadzie 2019 r., Coinbase już w obliczu ze zwiększonym obciążeniem sieci EOS i problemem przetwarzania transakcji klientów. Następnie przeciążenie sieci zostało wywołane zrzutem tokenów EIDOS.. 

Źródło koderów

Najnowszy nauka Outlier Ventures pokazuje, że w ciągu ostatniego roku programiści masowo opuszczali znane projekty blockchain. Na przykład EOS (-86%), Bitcoin Cash (-63%) i TRON (-51%) prowadzą do znacznego spadku aktywności deweloperów.

W przypadku EOS masowy exodus deweloperów, który spowodował 94% spadek liczby aktualizacji kodu, można przypisać spadkowi zainteresowania projektem od czasu uruchomienia głównej sieci. W przypadku TRON badacze jako główny powód podają ujemną dynamikę rynku, w wyniku której liczba aktualizacji kodu spadła o 96%..

New Titans

Niemniej jednak nowi gracze, tacy jak Polkadot (+ 44%) i Cosmos (+ 15%), wykazują znaczny wzrost aktywności deweloperskiej, chociaż biorąc pod uwagę ich ostatnie duże premiery, wzrost może nie utrzymywać się w takim tempie. Theta (+ 931%) i Cardano (+ 580%) utrzymały rekord wzrostu cotygodniowych aktualizacji kodu. Analitycy przypisują szybki wzrost aktualizacji Theta uruchomieniu drugiej sieci pod koniec maja, niedawnym zmianom cen i niskiej aktywności deweloperskiej w połowie 2019 roku. Przyczyną wzrostu liczby aktualizacji Cardano jest prawdopodobnie połączenie nadchodzącej wersji i niedawnej akcji cenowej. W obu przypadkach ten wzrost raczej nie będzie się utrzymywał..

Rozwój podstawowych protokołów w ciągu ostatniego roku był bardzo zmienny w całej branży. Spośród 30 spółek o największej kapitalizacji rynkowej aktywność deweloperska zarówno spadała, jak i rosła w przybliżeniu w równym stopniu, co może świadczyć o migracji deweloperów po korzystniejszych warunkach i perspektywach..

Życie na odległość

Najwyraźniej trudno utrzymać aurę innowacyjnych technologii i geniuszu modelu decentralizacji dla dużych projektów na odległość, co jest szczególnie ważne w tak przejrzystym środowisku jak branża blockchain. Jak zawsze atrakcyjniejsze warunki, błyskotliwe pomysły i przełomowe technologie idą naprzód, ciągnąc za sobą tłumy pasjonatów, pozostawiając byłych tytanów bez pracy. Musimy tylko obejrzeć bitwę na Olympusie.

Informacje mogą zawierać analizy i prognozy rynku kryptowalut, które wiążą się z wysokim ryzykiem. Informacje są prezentowane wyłącznie w celach informacyjnych i nie powinny być interpretowane jako zalecenie kupna lub sprzedaży aktywów. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych musisz przeprowadzić własne dokładne badania. Odpowiedzialność za wszelkie ryzyko, straty i wydatki związane z inwestowaniem, w tym całkowitą utratę głównego depozytu, ponosi użytkownik.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me