Rynek waluty cyfrowej pozostaje stabilny. Handlowcy mogą łatwo zarabiać na automatycznym handlu. Bitcoin kosztuje około 9-10 tysięcy dolarów. Czas pomyśleć o dalszym rozwoju kryptowalut.

Wiele startupów próbuje dziś przewidzieć, jak zachowa się Bitcoin. Finansiści z kolei próbują dowiedzieć się, kim są odbiorcy kryptowalut. W tym artykule postaram się odpowiedzieć na pytanie, jak rozprzestrzenia się popularność Bitcoina i innych walut cyfrowych. Rozważę cztery aspekty: badania, geografię, demografię i handel.

Oczywiście ważne jest, aby wiedzieć, kto jest właścicielem cyfrowych walut. Ile mają lat, ile mają lat, gdzie mieszkają.

Krótkie tło

Przypomnę, że około dwa lata temu BTC był w stanie urosnąć do 20 tysięcy dolarów. Wielu wierzyło w jego świetlaną przyszłość. O ile pamiętam, eksperci przewidzieli wzrost pierwszej kryptowaluty do 100-200 tysięcy dolarów. Jednak rzeczywistość okazała się inna. Rok temu Bitcoin spadł do 3000 USD. Obywatele szybko zapomnieli o walutach cyfrowych.

Pod koniec 2018 r. Tylko 8% ludzi na świecie posiadało waluty cyfrowe. To prawda, że ​​upadek to powód, aby kupić kryptowalutę po niskiej cenie. W 2019 roku inwestorzy ponownie zaczęli kupować Bitcoiny i na rynku rozpoczął się kolejny wzrost.

Kilka słów o zasobach cyfrowych

Wiele osób jest przekonanych, że współczesne waluty już „przeszły na cyfrowe”. To złudzenie, o ile wiem, jest nieodłączne nawet dla niektórych specjalistów w handlu. To jest błędne przekonanie. Współczesne pieniądze wciąż nie są cyfrowe. Więc blockchain jest naprawdę obiecującą technologią. Będzie poszukiwany w tradycyjnych finansach.

Klasyczne instytucje finansowe nie oferują jeszcze pieniędzy, które przekazują wartość. Więc to wszystko są tylko prototypami przyszłych operacji. Faktem jest, że kiedy dokonujemy płatności bezgotówkowej, pieniądze nigdzie się nie przemieszczają. Tak to prawda! Pozostają na miejscu. Dlatego transakcje są często bardzo szybkie. W rzeczywistości bank musi następnie przetworzyć płatność i dokonać niezbędnych transakcji. Więc to wszystko to tylko wyimaginowana digitalizacja.

Jak działa system finansowy

W klasycznym systemie finansowym zwykle występuje bardzo głęboki „podział pracy”. Za przechowywanie pieniędzy odpowiedzialne są zazwyczaj banki komercyjne. Bank Centralny najczęściej emituje pieniądze. Pieniądze są przesyłane z jednego punktu do drugiego przez systemy płatności. Za audyt odpowiadają izby obrachunkowe i inne podobne organizacje. Oczywiście rządowe organy regulacyjne kontrolują system. Większość wykonywanych przez nas operacji dotyczy wszystkich pięciu elementów systemu..

Kryptowaluty różnią się od walut fiducjarnych tym, że wszystkie pięć elementów jest osadzonych w kodzie. Innymi słowy, wszystko działa samoistnie, bez pośredników. Architektura Bitcoin umożliwia dokonywanie transakcji, wydawanie pieniędzy, audyt, przechowywanie i kontrolowanie pieniędzy w sieci. Można powiedzieć, pięć w jednym.

Dlaczego pierwsza kryptowaluta jest wyjątkowa

Jak możesz sobie wyobrazić, moneta BTC jest niesamowita z wielu powodów. To pierwszy prawdziwie „cyfrowy” pieniądz w historii ludzkości. Kiedy przesyłasz bitcoiny, dokonujesz prawdziwego transferu wartości. Fundusze naprawdę się ruszają! Nie wymaga to wielu pośredników. Wszystko jest zbudowane na głębokiej teorii matematycznej.

Niestety nie wszyscy rozumieją różnicę między transakcjami bankowymi a siecią BTC. W końcu to bardzo delikatna sprawa. Jednak różnica jest ogromna. Pojawienie się walut cyfrowych naprawdę zrewolucjonizowało świat finansów.

To nie przypadek, że wielu programistów próbuje skopiować architekturę bitcoina. Ogólnie rzecz biorąc, cały ten proces można uznać za przejście zwykłego pieniądza do cyfrowego.

Ci, którzy już dziś rozumieją perspektywy kryptowalut, czerpią korzyści.

Trend pierwszy: badania

Według większości badań, dziś główne ośrodki świata kryptowalut znajdują się w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Zresztą jest tam najwięcej górników, posiadaczy kryptowalut i po prostu pasjonatów..

Tak więc około 10-11% obywateli USA ma bitcoiny i inne waluty cyfrowe. Na świecie rośnie świadomość branży cyfrowej waluty. Świadczy o tym niedawna ankieta przeprowadzona przez Blockchain Capital.

Nawiasem mówiąc, pod koniec ubiegłego roku na świecie było ponad 32 miliony portfeli BTC. To prawda, że ​​liczba użytkowników Bitcoin jest znacznie mniejsza. Handlowcy zwykle posiadają wiele portfeli. Zakładam, że około 10-15 milionów ludzi posiada bitcoiny.

Oznacza to, że dotychczas tylko 0,4% mieszkańców świata jest uczestnikami rynku kryptowalut. Jednak tych, którzy są w jakiś sposób zainteresowani kryptowalutą, jest znacznie więcej. Mogą to być osoby, które np. Właśnie słyszały o Bitcoinie. Lub ci, którzy są bliscy kupienia kilku BTC. Takich osób, które coś słyszały, może być znacznie ponad 15 milionów, więc moim zdaniem społeczność kryptowalut może liczyć 100 milionów lub więcej osób.

Infrastruktura kryptowalut przyszłości

System innowacji BitcoinSystem innowacji Bitcoin

Według naukowców każdy uniwersalny system płatności musi zawierać pewne elementy. Logika wygląda mniej więcej tak:

  1. Fundusze muszą być gdzieś przechowywane.
  2. Trzeba je jakoś kontrolować.
  3. Pieniądze muszą zostać wydane i rozdzielone.
  4. System musi przetwarzać transakcje i audyt.

Do czasu pojawienia się sieci BTC wszystkie te elementy istniały osobno. Bitcoin połączył je razem i zdecentralizował. Wydaje mi się, że to jest jego rewolucyjny duch..

Co ciekawe, nie wszystkie elementy są potrzebne do zbudowania zdecentralizowanej sieci. Na przykład możesz obejść się bez inspekcji. W tym drugim przypadku otrzymamy ściśle anonimowy system płatności. Inne elementy mogą być również włączone lub wyłączone z systemu. A nawet scentralizować je.

Hybrydy kryptowalut

Przykłady systemów: bank. W tym systemie wszystkie elementy są scentralizowane. To są ruble, dolary i wszystkie inne fiat. Z drugiej strony bitcoin to system całkowicie zdecentralizowany.

Jak możesz sobie wyobrazić, istnieją również opcje pośrednie. Tak więc Zcash i Monero nie są kontrolowane (brak historii transakcji). A kryptowaluta XRP różni się od bitcoina scentralizowaną emisją (pieniądze są emitowane przez samego Ripple).

Nawiasem mówiąc, z punktu widzenia dokładnej terminologii, XRP nie można nazwać kryptowalutą. Ponieważ ma scentralizowaną emisję. Takie hybrydy są powszechnie określane jako waluty cyfrowe. Ale w artykule użyjemy obu tych pojęć jako synonimów..

Istnieją inne interesujące przykłady hybryd: Stablecoin Tether i Gemini Dollar. Są to scentralizowane waluty cyfrowe. Ich uwolnienie, jak rozumiesz, jest kontrolowane przez organizacje.

Trend drugi: geograficzny

Z geograficznego punktu widzenia nic się nie zmieniło od dziesięciu lat. Kryptowaluty są najbardziej popularne w Stanach Zjednoczonych i Chinach. To prawda, że ​​dziś waluty cyfrowe aktywnie penetrują kraje UE..

W Unii Europejskiej stworzono klauzulę największego uprzywilejowania dla kryptowalut. To najbardziej liberalne prawodawstwo dotyczące kryptowalut. Bitcoin jest również dobrze przyjmowany w Ameryce Łacińskiej. W Wenezueli z powodu hiperinflacji waluty cyfrowe stały się prawdziwym środkiem płatniczym. Również kryptowaluta jest kochana w Kolumbii. Być może dlatego, że można go wykorzystać do handlu narkotykami.

Sytuacja w Afryce jest nie mniej interesująca. W bogatych i biednych krajach tego kontynentu ludzie starają się wzbogacać kryptowalutami. Przyciąga ich gra różnica w kursie i automatyczny handel. W końcu Afrykanie często nie mają innych możliwości zarobkowania. Słowo „bitcoin” (w języku angielskim) często trafia w trendy wyszukiwania Google w wielu krajach afrykańskich.

Jeśli dla dużych krajów bitcoin jest bardziej prawdopodobnym rywalem dla lokalnych wyczynów, to w przypadku małych krajów sytuacja jest odwrotna. Kraje takie jak Malta czy Belize używają bitcoinów do wzmocnienia swoich systemów finansowych.

Główne problemy banków

Ciekawie jest porozmawiać o innym aspekcie systemów płatności. Banki mają jeden duży problem – są ze sobą słabo połączone. Co mam na myśli? Obecnie pliki tekstowe można otwierać na dowolnym komputerze. Możesz jednak zarządzać swoim kontem tylko w instytucji finansowej, w której konto jest otwarte..

Przekazanie pieniędzy za granicę jest bardzo trudne. Musisz skorzystać z drogich usług pośrednictwa. Pośrednicy czasami nawet monopolizują takie usługi, jak zrobił to SWIFT. Dzisiaj odłączenie się od SWIFT jest dużym problemem dla banków. Grozi utratą pieniędzy. Tak więc Stany Zjednoczone grożą Rosji sankcjami – odłączając jej banki od SWIFT.

Niestety sytuacja w świecie kryptowalut nie jest dużo lepsza. W końcu, aby przesłać środki z jednej sieci do drugiej, musisz spróbować. Usługi pośrednictwa nie są tańsze niż w świecie fiducjarnym.

Zatem w przyszłości zdecydowanie powinien pojawić się jakiś rodzaj zunifikowanego systemu. Dzięki temu nie musisz korzystać z pośrednika giełd. Zasoby muszą ze sobą swobodnie współdziałać.

Blockchain i tradycyjne finanse

Najlepsze kryptowalutyNajlepsze kryptowaluty

Zasoby cyfrowe muszą być całkowicie określone przez system, w którym są emitowane. To są wymagania bezpieczeństwa. Blockchain może zapewnić takie bezpieczeństwo.

Blockchain może stać się „technologią zaufania” między dwiema stronami. Pozwala na digitalizację „zaufania” w celu bezproblemowego przesyłania wartości z jednego systemu do drugiego.

Technologia Blockchain pozwala zabezpieczyć porozumienie co do stanu dowolnego zasobu cyfrowego. Zauważ, że to tylko narzędzie. Nie definiuje samego systemu. Może służyć jako wiertarka lub piła do określonych zadań. Na przykład, aby stworzyć bitcoin.

Trend trzeci: demograficzny

Według wielu badań mieszkańcy dużych miast, niezależnie od wieku, mają pewne wyobrażenia na temat kryptowalut. Najpopularniejszy jest Bitcoin. Według ING w tych samych Stanach Zjednoczonych prawie 90% obywateli USA słyszało o BTC. Badanie zostało przeprowadzone w połowie 2019 roku. Jednak ludzie powyżej 35 roku życia nie są entuzjastycznie nastawieni do bitcoina. Pierwsza kryptowaluta jest bardzo popularna wśród młodych ludzi. To osoby w wieku 15-35 lat.

Młodzi ludzie również dużo inwestują w bitcoiny. Wskaźnik procentowy: 20% młodych ludzi w wieku 18-35 lat. Jednocześnie, poza tym wiekiem, tylko 10% osób w wieku 34-45 lat jest inwestorami w kryptowaluty. Spośród osób w wieku 45-55 lat tylko co 20 kupuje kryptowaluty (5%), a powyżej 65 lat liczba inwestorów w BTC nie przekracza 2%.

A co jest poza USA?

Co ciekawe, Turcy są najbardziej zainteresowani kryptowalutą w Europie. W Turcji jest aż 18% miłośników bitcoinów! Bitcoin jest popularny w Polsce i Rumunii (po około 11-12%). W Hiszpanii popularność kryptowalut jest nieco mniejsza – 10%. W innych krajach waluty cyfrowe są jeszcze mniej zainteresowane. Na przykład we Francji jest tylko 6% entuzjastów BTC.

Jakie zasoby cyfrowe zostaną utworzone w przyszłości

Kiedyś trudno było sobie wyobrazić, że grupy pasjonatów mogą tworzyć własne „pieniądze”. Teraz wiemy, że jest to możliwe. Bitcoin nie jest inicjatywą rządową. Został stworzony przez grupę kierowaną przez mitycznego Satoshi Nakamoto..

Teraz możesz tworzyć najbardziej dziwaczne aktywa przy minimalnym kapitale początkowym. Wystarczy mieć kilku partnerów i pomysł. Następnie możesz przeprowadzić ICO, zdobyć inwestycje i rozpocząć pracę.

Jednocześnie banki nadal wykorzystują najbardziej archaiczne aktywa. Oni nawet tak naprawdę nie tolerują kosztów. Ich sieci są absolutnie scentralizowane, a ich niezawodność gwarantuje państwo, a nie sama architektura systemu płatności. Jest więc prawdopodobne, że prędzej czy później banki przestawią się na bardziej zaawansowane technologie, w tym blockchain..

Czym kryptowaluta różni się od aktywów tokenizowanych

Ważne jest, aby zrozumieć różnicę między cyfrową walutą a prawdziwymi aktywami zamienionymi w tokeny.

Aby uzyskać tokenizowane aktywa, musisz mieć coś prawdziwego: ropę, rubel, dolar, gaz, proso, drewno, nieruchomości itp. Możesz dodać łańcuch bloków do prawdziwego aktywa. Aby uprościć zarządzanie prawami.

Z drugiej strony, bitcoin nie jest tokenizacją jakiejś prawdziwej rzeczy. To prawdziwy zasób cyfrowy. Stąd oczywiście wszystkie zalety i wady tego przepływu kryptowalut. Na przykład zmienność BTC wynika z jego cyfrowego charakteru. Złoto tokenizowane będzie zachowywać się spokojniej. Ale bitcoin jest niezależną walutą i ma większy potencjał..

W przyszłości zwykły fiat zostanie zastąpiony przez kryptowaluty. Powstanie międzynarodowa sieć oparta na zaufaniu. Różnego rodzaju aktywa cyfrowe będą mogły swobodnie przekształcać się w siebie bez udziału pośredników opartych na technologii blockchain.

Trend czwarty: handel

Proces globalizacji jest szczególnie widoczny w księdze handlowej. Istnieją firmy kryptowalutowe w USA, UE, Rosji, Afryce, Azji i innych regionach planety. Według Coinmap na świecie powstało ponad 13 tysięcy firm, które kupują i sprzedają cyfrowe waluty..

Bankomaty, w których można kupić bitcoiny, również znajdują się na całym świecie. Obecnie według ATM Radar takich bankomatów jest od 4 do 5 tysięcy. Znajdują się w ponad 75 krajach. Większość bankomatów w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Wszystko to oznacza, że ​​waluty cyfrowe stały się zjawiskiem globalnym. Prawie wszystkie kraje na świecie mają własne, rozwinięte społeczności kryptowalut. Jednocześnie są kraje, w których branża kryptowalut jest najbardziej rozwinięta. Są to Stany Zjednoczone, Japonia, Korea, Chiny i Indie..

Podsumowując

Tak więc większość właścicieli bitcoinów mieszka w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Jednocześnie kryptowaluta jest popularna w biednych krajach, ponieważ pozwala zachować aktywa podczas hiperinflacji. Zatem w krajach takich jak Turcja i Wenezuela waluty cyfrowe odgrywają znaczącą rolę..

Waluty cyfrowe najlepiej traktować w rajach finansowych, takich jak Malta i Belize. W Rosji pełnoprawne ustawodawstwo dotyczące kryptowalut nie jest jeszcze przyjemne. Chociaż niektóre rachunki są już rozważane.

Ogólnie rzecz biorąc, wiodące kraje świata nie zamierzają zakazać Bitcoin, chociaż zamierzają przejąć nad nim kontrolę. Można powiedzieć, że świat stopniowo akceptuje kryptowaluty, choć nie bez trudności.

Obejrzyj film „Świat za 10 lat. Bitcoin jako podstawa nowego porządku świata ”:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me